Wielcy kompozytorzy na ekranie w Kinie Janosik - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W ramach cyklu "Na Ekranie" w Kinie Janosik czeka niezwykła gratka dla melomanów.

Po raz pierwszy na wielkim ekranie będzie możliwość zobaczyć sylwetki pięciu najważniejszych i najbardziej wpływowych kompozytorów świata!

Pięć filmów Phila Grabsky'ego, autora popularnego cyklu Wystawa na Ekranie, o kompozytorach geniuszach trafią na polski rynek kinowy. Haydn, Beethoven, Mozart i Chopin to ci, którzy zmienili bieg historii muzyki i stale są obecni na światowym rynku, także tym popkulturowym.

Na specjalne życzenie widzów, z okazji obchodów 250. rocznicy urodzin Ludwiga Beethovena, marka Seven Arts Production (znana z cyklów Wystawa na Ekranie i Art Beats) powraca z docenianym i nagradzanych cyklem "W poszukiwaniu...". Każdy z prezentowanych w tym cyklu filmów przybliża sylwetkę, życie i twórczość wybitnego kompozytora: Beethovena, Mozarta, Szopena i Haydna.
Pokazy filmowe uświetnią najważniejsze wydarzenia obchodów Roku Beethovena (2020).

Napisany i wyreżyserowany przez wielokrotnie nagradzanego twórcę filmów dokumentalnych, Phila Grabskiego cykl Wielcy Kompozytorzy prezentuje sylwetki muzyków z wyjątkową dbałością o szczegóły. Przybliżane przez Juliet Stevenson życiorysy ilustrowane są fragmentami autentycznych listów i wypowiedziami ekspertów. Każdy film wzbogacany jest o zapierające dech w piersi wystąpienia współczesnych sław muzycznej sceny. Arcydzieła muzyki klasycznej zaprezentują m.in Leif Ove Andsness, Emanuel Ax, Janine Jansen, Lars Vogt, Jonathan Miller, Ronald Brautigam i muzycy Filharmonii Berlińskiej.

Do zobaczenia w Kinie Janosik:

19 stycznia: Podróż przez koncerty fortepianowe Beethovena
23 lutego: W poszukiwaniu Chopina
15 marca: W poszukiwaniu Mozarta
19 kwietnia: W poszukiwaniu Haydna

Bilety w przedsprzedaży: 20 zł, ulgowy 15 zł, w dniu wydarzenia: 25 zł, ulgowy 20 zł

Podróż przez koncerty fortepianowe Beethovena 19 stycznia, niedziela, godzina 17:00

Kręcony na przestrzeni czterech lat i reżyserowany przez wielokrotnie nagradzanego Phila Grabskiego, film rejestruje pięć koncertów fortepianowych Beethovena w wykonaniu jednego z najlepszych pianistów naszych czasów - Leifa Ove Andsnesa (pomysłodawcy projektu A Beethoven Journey).  W ciągu czterech lat nagrał on dla Sony wszystkie koncerty fortepianowe Beethovena i odbył z nimi światowe tournée.

Koncerty fortepianowe Bethovena to jedne z największych, najpiękniejszych i najtrudniejszych zestawów utworów na fortepian, jakie kiedykolwiek powstały. Każdego miło i łatwo się słucha, ale zagrać je – to już karkołomne zadanie. Najmniejsza pomyłka oznacza katastrofę.

Czołowy pianista naszej ery, Leif Ove Andsnes, oferuje widzom możliwość spojrzenia na twórczość Beethovena od zupełnie nieznanej strony. Razem z Mahler Chember Orchestra odkrywamy nowy i świeży sposób prezentowania życia i twórczości wybitnego kompozytora, który ukształtował znany nam świat muzyki.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę