OscypekFest pod Grojcem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zespół Ira i Kamil Bednarek - to główne gwiazdy święta oscypka OscypekFest, które już w najbliższy weekend odbędzie się w żywieckim amfiteatrze pod Grojcem. Muzyczne występy to nie jedyne atrakcje, które czekają uczestników imprezy.

dscf9744 201507122228

OscypekFest rozpocznie się w sobotę, 8 lipca o godzinie 9.00. W programie jarmark św. Wojciecha, czyli ekologiczne targi żywności i góralskie kociołki, występ żywieckich zbójników, kiermasz sztuki ludowej, prezentacje regionalnych potraw i degustacje oraz koncerty lokalnych zespołów.  O 14.00 nastąpi uroczyste zapalenie watry w szałasie, a później rozpocznie się produkcja wielkiego sera. Na scenie pojawi się zespół „Acordeony”. Koncertowi towarzyszyć będzie pokaz bacowskiej pracy m.in. strzyżenia i dojenia owiec. Po pokazie uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w góralskich konkursach z nagrodami. Nie zabraknie też wyborów najpiękniejszej góralki. O 19.00 rozpocznie się koncert kapeli Pieczarki, a później na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - zespół Ira. Dla tych, którym zabawy będzie mało przygotowano jeszcze plenerową dyskotekę.

W niedzielę organizatorzy zapraszają pod Grojec na godzinę 13.30. Pierwszym punktem tego dnia będzie pokaz największego sera góralskiego na świecie. Później do wspólnej zabawy zaprosi dj Mirek Grajek. Następnie w rytmie muzyki będzie można spróbować produktów pasterskich i regionalnych oraz posłuchać występu polsko - słowackiej grupy „Hora”. Drugiego dnia nie zabraknie również konkursów z nagrodami i pokazu tańca nowoczesnego. Natomiast wieczorną część imprezy rozpocznie koncert zespołu „Diversity” połączony z pokazem produkcji tradycyjnych serów góralskich. O 20.00 zaprezentowany zostanie największy ser góralski na świecie, a pół godziny później na scenie żywieckiego amfiteatru zaśpiewa Kamil Bednarek. Święto oscypka zakończy pokaz sztucznych ogni.

Dodatkową atrakcją podczas dwóch dni imprezy będzie wesołe miasteczko z Czech. Najmłodsi z pewnością nie będą się nudzić!

Bilet na „OscypekFest” kosztuje 15 zł. Sprawujemy patronat nad wydarzeniem.

 

Udostępnij

4
+3
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę