Guzik z Żywca jak Babicki - na jednej narcie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Grzegorz Guzik z klubu biathlonowego LKB Żywiec zawodów pucharu świata w niemieckim Oberhofie nie może zaliczyć do tak udanych, jak rok temu. Na domiar złego towarzyszył mu przez chwilę problem specyficzny - jazda na jednej narcie...

W 2017 roku zawodnik z Żywca zdobył tam pierwsze punkty pucharowe. W tym już niestety nie. Ponadto miał pecha w zawodach sztafetowych.

- Grzegorz trafił na bardzo złe warunki atmosferyczne. Mgła była głównym powodem jego złego strzelania. Do tego miał problemy ze sprzętem. Oderwało się wiązanie od nart. Kilkaset metrów zmuszony był przebiec z jedną nartą w ręce. Na karne okrążenie wyruszył na nartach kolegi z drużyny, Łukasza Szczurka. Niepełna zgodność sprzętowa (nart, wiązań i butów) spowodowała, że ten bieg nie był optymalny, co też miało wpływ na wynik, było jak było – powiedział nam rzecznik Polskiego Związku Biathlonu, Sebastian Krystek.
Ostatecznie Polacy zajęli w biegu sztafetowym 24 miejsce. Lepiej poszło paniom. Drużyna żeńska, z Magdaleną Gwizdoń z LKB Żywiec w składzie, zajęła 8 pozycję.

Nie tylko Guzik

Trzeba tutaj dodać, że pokonywanie trasy na jednej narcie stało się ostatnio swego rodzaju znakiem rozpoznawczym reprezentantów Polski. Słynnym stało się ostatnio pokonanie trasy zjazdu w Bormio naszego alpejczyka, Pawła Babickiego z Bielawy. Był jedynym Polakiem na trasie zawodów, które rozgrywane były 28 grudnia. Po przejechaniu zaledwie kilkuset metrów Babicki musiał ratować się przed upadkiem. Odpięła mu się lewa narta. Równowagę zachował. Co więcej, mimo poważnego utrudnienia, zjazd postanowił kontynuować. Sztuka wymagająca od niego niemałych umiejętności zakończyła się powodzeniem. Na jednej narcie Polak dotarł do samej mety. Z ponad półminutową stratą zajął wprawdzie ostatnie miejsce, ale jego honorowa postawa miała znamiona – według wielu - rzadko już o sportowców, z uwagi na ta honorową postawę właśnie, spotykane. Warto zobaczyć przejazd Polaka, na filmiku poniżej.

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę