[AKTUALIZACJA] Piekiełko pod narciarskim Pilskiem - ugaszone! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Publikowaliśmy niedawno ranking ośrodków narciarskich. Nie znalazł się w nim Korbielów, co jest bardzo wymowne. Oprócz kwestii infrastruktury dochodzą dopełniając obraz nieporozumienia pomiędzy stronami, prowadzącymi poszczególne wyciągi w obręgie narciarskiej góry Pilsko.

 

Wyciagi Baba

O kondycji centrum narciarskiego w Korbielowie, albo raczej miejsca które powinno do takowego aspirować, pisaliśmy już wielokrotnie. Czekamy na uruchomienie kolejki krzesełkowej na Buczynkę. Ma być. Może w przyszłym sezonie.

Do wielu korbielowskich niedociągnięć dochodzi brak wspólnego karnetu na poszczególne wyciągi. Część wyciągów należy do Ośrodka Narciarskiego Pilsko Jontek, dwoma zarządza środek Kolej Baba. Brak możliwości skorzystania z jednego karnetu w ramach jednej góry jest dużym utrudnieniem w płynnym i wygodnym poruszaniu się po stokach Pilska. Czy są na takowy szanse?

Chcieliśmy zapytać o to właścicieli tych dwóch obiektów, jednak mimo usilnych prób nie udało nam sie z żadnym skontaktować. W międzyczasie natomiast ten wątek pojawił się na portalu facebook. Wywiązała się dyskusja z udziałem oficjalnych profili stacji, która miała w sobie wiele ze słynnego „polskiego piekiełka”.Nieczynny jest wyciąg talerzykowy na Kopiiec (tzw. Rozbójnik), a na Kolej Babę i Osrodek Pilsko obowiązują różne karnety. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście wspólny karnet, który już przecież funkcjonował w poprzednich sezonach. Warto je prześledzić (pisownia oryginalna):

Profil Kolej BABA:

"Wyciąg na Kopiec Rozbójnik {)Hala Miziowa - Kopiec) w dniu dzisiejszym został odebrany od strony technicznej przez TDT. Jest on w dyspozycji ON Pilska. Zapraszamy bo warunki do jazdy tam są znakomite .
BaBa 

Profil: Pilsko Jontek Korbielów:

My też bardzo się z tego faktu cieszymy. Jednak nie jesteśmy właścicielem ani dzierżawcą ww. wyciągu Hala Miziowa-Kopiec aka Rozbójnik. 
Nadal należy on do właścicieli Hali Słowikowej. 
Kolejny raz Kolej Baba podaje fałszywe informacje, wprowadzając narciarzy i snowboardzistów w błąd…

Profil: Kolej Baba

To rzeczywiście przykre, bo nie jesteście właścicielami większości terenów na wyciągach które używacie . Brawo wy.. Tak więc kolejny raz dajecie świadectwo że co innego mówicie co innego piszecie. :(Proponujemy też abyście zmienili avator i przerzucili się na swoja tablice .

„Ludzie, przestańcie się kłócić! Siadać do stołu i aż do skutku rozmawiać! Szczyrk ma jeden karnet i dziś kwitnie, Wisła i Ustroń podobnie, n”awet w Istebnej jeździ się na jednym karnecie! Duży i Mały Rachowiec na jednym karnecie w Zwardoniu... Dalej mam wymieniać? Wszędzie tam się inwestuje i łączy, a Wy? Szkoda by było tak pięknego miejsca dla narciarzy... :( „

Internauta:

"Przykre jest to ze Szczyrk wyszedł z zapaści i sie rozwija a w Korbielowie trwa polskie piekiełko. To nie nasze to wasze, jeden drugiemu nogę podkłada zamiast pomagać. Stare wyciągi niedługo sie rozsypią ze starości albo obejmie je konserwator zabytków;) A nowy stoi kolejny sezon i rdzewieje zamiast zarabiać. Komu to służy ?"

Tymczasem nadchodzi kolejny weekend, amatorzy białego szaleństwa będą się zastanawiać, gdzie udać się na narty. Wczoraj miały odbywać się rozmowy na temat wspólnego karnetu. Ich wyniku nie znamy, facebook zamilkł;)

 

*AKTUALIZACJA - po opublikowaniu tego tekstu skontaktowali się z nami przedsiawiciele Kolei Baba stwierdzając, że podajemy nieprawdziwe informacje. Godzinę temu Kolej Baba opublikowała na swoim facebook informację o Wspólnym Karnecie z ON Pilsko! Bardzo się cieszymy! Baba poinformowała też, że właścicielem wyciągu Rozbójnik na Kopcu jest spółka Hala Słowikowa, a Kolej Baba pomagała przy uzyskaniu odbioru technicznego tego wyciągu.

Udostępnij

4
-4
8
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę