Gwałt zbiorowy w Pewli Ślemieńskiej? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Były to substancje podobne w działaniu do tabletek gwałtu. Miała ich użyć - niestety skutecznie - trójka osób różnej płci, w jednym z budynków w kompleksie pensjonatu w Pewli Ślemieńskiej. Dziś sąd rozpatruje skargę obrońców.

wyrok sądy

Prokuratura Rejonowa w Żywcu prowadzi postępowanie dotyczące zdarzenia, które miały miejsce w nocy z 19 na 20 maja 2018 r w Pewli Ślemieńskiej, dotyczące gwałtu zbiorowego.

 Substancje psychoaktywne

 Zatrzymano osoby, które oskarżane są o to, że po dodaniu środków odurzających do drinka zgwałcili kobietę.

- W dniu 22 sierpnia 2018r zatrzymano i ogłoszono zarzuty trzem osobom (dwóch mężczyzn, jedna kobieta)  o to, że działając wspólnie i w porozumieniu dopuścili się zgwałcenia ustalonej pokrzywdzonej, po uprzednim dosypaniu do zamówionego przez nią drinka , nieustalonej substancji psychoaktywnej o działaniu, jak „pigułka gwałtu”, doprowadzając ją do stanu bezbronności polegającego na odhamowaniu zachowań  i obniżeniu stanu świadomości, po czym wykorzystując ten stan odbyli z nią stosunek płciowy oraz doprowadzili do obcowania płciowego polegającego na innych czynnościach seksualnych – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej prokurator Jacek Boda.

Śledztwo jest w toku, a z decyzją żywieckiego sądu o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych nie zgadzają się ich obrońcy.

 - W dniu 22 sierpnia 2018r Sąd Rejonowy w Żywcu uwzględniając wnioski prokuratora zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, tj. do dnia 20 listopada 2018 r do godz. 8:00. Postanowienia te są nieprawomocne wobec złożenia zażaleń przez obrońców podejrzanych. W dniu dzisiejszym po południu sąd ma rozpoznać zażalenia – dodaje Boda.

Udostępnij

11
-14
25
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę