Odetchniesz jodem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przybywa tężni solankowych w naszym regionie. Od kilku dni można korzystać z kolejnej. Gdzie ją utworzono?

Teznia rogomysl

W niedzielę 1 lipca br. odbył się dzień otwarty Drogomyskiego Zameczku, w trakcie którego oficjalnie otwarto tężnię, która została umieszczona w centralnym punkcie Przyjaznego Skweru, powstałego w ramach środków z transgranicznego projektu "Aktywni na granicy”. Wydarzenie jest kolejnym etapem zwiększającym atrakcyjność skweru i spełnieniem oczekiwań mieszkańców.  W Drogomyślu stanęła pierwsza mini tężnia solankowa w gminie Strumień, dzięki czemu skwer stanie się miejscem przyjaznym dla zdrowia mieszkańców nie tylko tej, ale i okolicznych miejscowości. Wykonawcą tężni była firma P. P. H. U. Aquarius System Marek Środa przy współpracy z lokalną firmą Solanka z Zabłocia Spółka z o.o. Obiekt jest prototypem, a koszt jego budowy i postawienia wyniósł 30 tysięcy złotych.

Można już  w Drogomyślu  pooddychać Solanką  z Zabłocia o największej na świecie zawartości jodu, dochodzącej do 140 mg/litr. Wydobywana jest od ponad 120 lat z odwiertów „Korona” i „Tadesz” w niedalekiej miejscowości uzdrowiskowej Zabłocie Solanka. 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę