"Droga światła" - wyjście na Lipowską 2018 - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oddział Babiogórski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Żywcu oraz Koło PTTK im. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce zapraszają wszystkich na "Drogę Światła" na Halę Lipowską.

 Wycieczka odbędzie się 10 llutego. Upamiętniać ma 60 rocznicę pobytu ks. Karola Wojtyły w obozie narciarskim na Hali Lipowskiej. Zorganizowany jest przejazd autokarem w cenie 12 zł spod Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu. Możliwe są przystanki  na trasie Żywiec - Ujsoły według potrzeb. Zapisy i informacje w biurze przy ulicy 3 Maja 16 w Żywcu lub telefonicznie 33 8612634. Wyjazd o godz. 8.00.

"Droga Światła" wiedzie malowniczym odcinkiem Szlaku Papieskiego od Zlatnej Huty właśnie na Halę Lipowską (1324 m. n. p. m.). Usytuowanych jest przy niej 14 głazów z mosiężnymi tablicami i wyrytymi na nich nazwami stacji, insygniami papieskimi i wizerunkiem Ojca Świętego. Przedstawiają one kolejne stacje drogi krzyżowe, tzw. „Drogi Światła”.  

 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę