Będzie wody dosyć i specjalny sztab. Półmaraton Żywiecki - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co szczególnego czeka biegaczy w związku z tegorocznym półparatonem dookoła jeziora? Sprawdźcie. 

Polmaraton

Coraz bliżej do XIX Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego. O jego szczegółach pisaliśmy już TUTAJ. Dziś poznaliśmy dodatkowe szczegóły. Do biegu, który wystartuje 18 marca, zgłosiło się już ponad 1800 chętnych. Zapisy możliwe są jeszcze do 9 marca.

Nie tylko Kenijczycy z nagrodami

Organizatorzy wzięli szczególnie pod uwagę żywczan i Polaków ogółem. Przeznaczono trzy nagrody finansowe - dla trzech pierwszych Polaków i trzech pierwszych Polek. Na 50% bonifikaty przy wnoszeniu opłaty startowej mogą liczyć mieszkańcy Żywca, którzy posiadają stałe zameldowanie w tym mieście.

Nie będzie niedoborów

Na trasie, tradycyjnie, zainstalowane będą cztery punkty odżywcze:

- Pierwszy punkt odżywczy na 6 kilometrze, drugim na 10, kolejny na 15 i 19 kilometrze. Firma Żywiec Zdrój zadbała o to, żeby na każdym punkcie odżywczym były po 2 butelki wody na zawodnika – powiedział dyrektor biegu Mirosław Dziergas.

Dodajmy, że firma Żywiec Zdrój była sponsorem biegu w ubiegłym roku, kiedy to wystąpił niedobór wody na trasie.

Centrala..

Na żywieckim rynku będzie działał Centralny Punkt Dowodzenia, w którym koordynowane będą działania wszystkich służb, zaangażowanych w prawidłowy i bezpieczny przebieg zawodów: zabezpieczających, porządkowych, czy też medycznych.
Kibice i osoby oczekujące, szczególnie dzieci, mogą również w okolicach mety liczyć na specjalne atrakcje, czyli rozmaite gry i zabawy.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę