Przyjazd z Niemiec - koronawirus w Cieszynie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dzisiaj (10.03.2020 r.) po południu Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował Wojewodę Śląskiego Jarosława Wieczorka o dwóch pozytywnych wynikach próbek pobranych od mieszkańców Cieszyna. Co wiadomo więcej o sprawie?

Sala szpitalna

Z informacji, które zebrał Powiatowy Inspektorat w Cieszynie, wynika, że procedury wypracowane w ostatnich tygodniach przez służby, w tym przypadku przyniosły rezultat.

Na oddziale zakaźnym Szpitala Śląskiego w Cieszynie przebywa mężczyzna, który wrócił z terenu Niemiec. Zgłosił się telefonicznie do cieszyńskiego Sanepidu. Stan zdrowia hospitalizowanego mieszkańca jest dobry. Zgodnie z procedurami, kwarantanną domową, pod ścisłym nadzorem sanitarnym, objęte zostały osoby z najbliższego otoczenia, z którymi chory mężczyzna miał kontakt. Zostały pobrane od nich także pobrane próbki, z których jedna, należąca do mieszkanki miasta, również wykazała pozytywny wynik. Stan zdrowia pacjentki jest dobry.
- Szanowni Państwo, w związku z pojawieniem się wczoraj (9 marca 2020 r.) informacji medialnej w sprawie kontaktu z osobą, która mogła być zakażona koronawirusem, oraz zawieszeniem zajęć w trzech szkołach w Cieszynie, przede wszystkim apeluję do mieszkańców o zachowanie spokoju oraz zdrowego rozsądku. Dzisiaj w starostwie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wszystkie służby przewidziane do walki z wirusem cały czas pracują oraz na bieżąco monitorują sytuację w powiecie cieszyńskim. Prowadzimy działania profilaktyczne, prewencyjne. Dodam, że na godz. 15:00, 49 mieszkańcom naszego Powiatu zalecono kwarantannę domową, mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Od jutra wieczorem (11.03.2020 r.), w związku z zaistniałym zagrożeniem, wracają również kontrole graniczne w Cieszynie Boguszowicach.

W związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronowirusa SARS-CoV-2, Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński zwrócił się z pismem do wszystkich wójtów oraz burmistrzów powiatu cieszyńskiego, rekomendującym zawieszenie imprez masowych odbywających się na ich terenie.

Przypominamy Państwu, jeżeli pojawią się niepokojące objawy wskazujące na infekcję koronawirusem, prosimy najpierw o telefoniczne zgłaszanie się do Sanepidu pod nr telefonu: 502 281 673.

Zarząd Powiatu Cieszyńskiego jest w stałym kontakcie z Sanepidem, wojewodą śląskim, wójtami i burmistrzami z terenu powiatu cieszyńskiego.
- O swoich kolejnych działaniach będziemy informować Państwa na bieżąco, dodaje Starosta.

 

Udostępnij

11
+11
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę