Mamy Mistrzów Polski w biegach narciarskich - Beskidy News

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

Nie pokazuj więcej tego okna

W miniony weekend w Jakuszycach odbył się „42 Bieg Piastów" czyli największe w Polsce zawody w biegach - zsukcesami zawodników z powiatu, w szczególnych kategoriach.

Na dystansie 50 km tytuł mistrza Polski wśród strażaków zdobył reprezentant naszej komendy asp. sztab. Józef Wojtyła – mieszkaniec Pogórza, na co dzień pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Skoczowie, na stanowisku zastępcy dowódcy jednostki. W klasyfikacji generalnej, z czasem 02:35:41 wywalczył on 23. miejsce na 1461 startujących.

W Jakuszycach startował również syn pana Józefa, Wojciech Wojtyła, który w biegach na dystansie 7 i 12 km zdobył odpowiednio 6 i 9 miejsce.

W zawodach wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z całego powiatu cieszyńskiego