Rajcza: kalorie, szlaki i trendy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tabliczka powie ci, ile kalorii spalasz przemierzając rajczańskie szlaki. Od przyszłego miesiąca, zatem w wakacje, będzie można natrafć w gminie Rajcza na dodatkowe atrakcje turystyczne i rekreacyjne.

góry 141

 Gmina realizuje projekt "CrossiGeo na granicy”, w ramach którego  zaplanowano opisanie 12 tras biegowo-spacerowych. Sześć z nich znajduje się w Zwardoniu, pozostałe zlokalizowane są na terenie innych sołectw Gminy Rajcza i pokrywają się na ogół z przebiegami wybranych szlaków turystycznych. W Zwardoniu trasy zostaną odpowiednio oznakowane. W opisie trasy znajdą się informacje na temat ich przebiegu, dystansu oraz współrzędne GPS. Podana będzie też szacunkowa liczba spalanych kalorii, zatem zgodnie z obecnymi trendami. Opisy są już sporządzone, teraz przygotowywane są oznakowania i tablice informacyjne. Lokalizacja i opis szlaku pojawią się też na stronie interntowej Rajczy. 

Wykaz opracowanych tras:

Zwardoń: Aleja Zakochanych, Aleja Westchnień, Duża Pętla, Mała Pętla, Wężowa Góra, Trasa transgraniczna.

Pozostałe lokalizacje: Trasa Rachowiecka (Sól Kiczora), trasa Kolonia-Będoszka-Racza-Kolonia (Rycerka Górna), trasa Rajcza-Redykalna-Sucha Góra-Rajcza (Rajcza), trasa Rycerka Dolna-Rycerzowa-Muńcuł-Ujsoły (Rycerka Dolna), trasa Sól-Rachowiec-Zwardoń (Sól), trasa Zwardoń-Racza-Kolonia (Zwardoń).

Dla wszystkich tych, którzy wybiorą aktywność po płaskim terenie - przygotowany będzie wariant crossfitowy w rajczańskim parku. Tutaj wyznaczona zostanie pętla biegowo-spacerowa. Jedno okrążenie trasy wraz z kilkoma ćwiczeniami na wybranych urządzeniach siłowni zewnętrznej, pozwoli określić średnią liczbę spalonych kalorii w zależności od wersji treningu (bieg czy spacer). Przydatne informacje publikowane będą również na tablicy zamontowanej w pobliżu trasy.

 

 

 

 

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę