Najsilniejsi wyłonieni. Frekwencja dopisała - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zarówno uczestnicy, jak i organizatorzy bardzo sobie chwalą przebieg i poziom zmagań sztangistów w Żywcu.

Integracyjne tyt

W dniach 8-9 marca z udziałem 16 polskich klubów sportowych w hali sportowej ZMGE w Żywcu odbyły się XVI. Ogólnopolskie Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i V Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Śląska w Wyciskaniu Leżąc. Udział w nich wzięło 16 polskich klubów sportowych.

Do udziału w zawodach dopuszczono 112 zawodniczek i zawodników, w tym 41 zawodników niepełnosprawnych zrzeszonych w klubach sportowych: IKS Warszawa, Start Tarnów, Start Katowice, Start Wrocław, Stowarzyszenie Centrum Formy Dąbrowa Górnicza, UKS Pover Kuźnik Chorzów, PMKS Rybak Władysławowo, Klub Team Wrocław, KS Tęcza Społem Kielce, KS Eugen Knurów, SCP Wrocław, TKKF Azory Kraków, LZS Klub Sportowy Olszanka, Sekcja Sportów Siłowych Siemianowice Śląskie, Wiking Starachowice, Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy, oraz zawodnicy niezrzeszeni.

Panie

W XVI. Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc kobiety rywalizowały w kategorii Open, a mężczyźni w dwóch grupach podzielonych na kategorie wagowe od 49kg do 107+kg. Zmagania rozpoczęły kobiety. Rywalizację zawodniczek niepełnosprawnych wygrała po raz kolejny Magdalena Konior – zawodniczka Stowarzyszenia Eurobeskidy, a pojedynek zawodniczek pełnosprawnych – Agnieszka Tuczykont z KS Tęcza – Społem Kielce.

Panowie – Lange górą

Po popisowym starcie kobiet wyciskanie sztangi rozpoczęła pierwsza grupa mężczyzn niepełnosprawnych do 72 kg. w której zwyciężył Artur Lis ze Startu Tarnów. Druga grupa to zawodnicy w kat. wag. od 72 kg. do 107+. Start drugiej grupy rozpoczęli zawodnicy w kat. wagowej 80 kg. Kolejne kategorie to coraz większe obciążenia dokładane na sztangę. W tej grupie najlepszym zawodnikiem został Dawid Lange – zawodnik Stowarzyszenia Eurobeskidy. Po zawodnikach niepełnosprawnych do zmagań z ciężarami przystąpili zawodnicy pełnosprawni do 72 kg. W tej grupie zwyciężył Rafał Witt ze Startu Katowice. Druga grupa pełnosprawnych zawodników do + 107 kg. to już prawdziwi siłacze i tu wyciśnięto najwięcej kilogramów- 240 k. Zwyciężył Adam Łaskawski z UKS Pover Kuźnik Chorzów. O klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów przeprowadzona wg. Punktacji IPC.

Mistrzowie Śląska

Równocześnie rozegrane zostały V. Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Najlepszą zawodniczką w kat. Open została Agnieszka Tuczykont z KS Tęcza – Społem Kielce, II miejsce – Jadwiga Radwańska z TKkF Azory Kraków, III miejsce – Klaudia Nowak z UKS Pover Kuźnik Chorzów. Najlepszym zawodnikiem w kat. Open został Adam Łaskawski z UKS Pover Kuźnik Chorzów, II miejsce-Robert Wiejas z KS Tęcza -Społem Kielce, III miejsce – Przemysław Kluk ze Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza. W zawodach uczestniczyli zawodnicy, reprezentanci klubów sportowych z ważną licencją zawodnika PZKFiTS. Zawodnicy klasyfikowani byli w kat. Junior, Senior, Weteran(mężczyźni, kobiety) w wieku 16 do + 65 lat według formuły Wilk’sa. Zacięta rywalizacja zakończyła się dopiero wieczorem.

„XVI. Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i V Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym okazały się wielki świętem sportu. Zawody po raz kolejny udowodniły, że niepełnosprawność nie wyklucza uprawiania wybranej dyscypliny sportowej, a staje się nawet sposobem na życie, czego dowodem była rywalizacja na dwóch pomostach zawodników pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Mamy nadzieję, że spędzony razem czas pozostanie na długo w pamięci zawodników. Wszystkim, którym leży na sercu rozwój tej dyscypliny sportowej zachęcamy do współpracy, aby dalej można było organizować tak wspaniałe integracyjne imprezy sportowe.” - informuje organizator zawodów Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy.

My zachęcamy do lektury wywiadu z jednym z sobotnich triumfatorów, Dawidem Lange, zamieszczonego w portalu Beskidy News przed zawodami. Znajdziecie go TUTAJ.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę