Największe ośrodki turystyczne Szczyrk Mountain Beskidy toną w majowej zieleni. Szczyrk Mountain Resort i COS OPO Szczyrk wystartowały z topową atrakcją turystyczną Beskidu Śląskiego, czyli Pętlą Szczyrkowską.
W ostatnich dniach Beskidy zamieniły się w rajską, zieloną krainę. W tym najpiękniejszym okresie roku, po przeglądach technicznych dwa największe ośrodki turystyczne Szczyrk Mountain Resort i COS OPO Szczyrk zapraszają całe rodziny na topową atrakcję turystyczną Beskidu Śląskiego, czyli Pętlę Szczyrkowską. Pętla Szczyrkowska to flagowy produkt turystyczny Szczyrku.
Rodzinna trasa rekreacyjna Pętla Szczyrkowska to przygoda, podczas której turyści pokonają prawie 6 km kolejkami górskimi, 2 km przez urokliwy Szczyrk i 2 km widokową granią - zdobywając najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego - Skrzyczne oraz odwiedzając najbardziej urokliwą restaurację w Beskidach Kuflonkę na poziomie 1000 m n.p.m.
Kupując 1 bilet na Pętlę Szczyrkowską turyści korzystają z przejazdu 4 kolejami w dwóch ośrodkach.
Opis wycieczki:
Wycieczka zaczyna się pod dolną stacją kolei gondolowej. Samochód można zostawić na darmowym parkingu. Po zakupie biletów w kasach ośrodka Szczyrk Mountain Resort pierwsze kroki turyści kierują do 10- osobowej, nowoczesnej gondoli, która wywozi nas na1000 m n.p.m. Na Hali Skrzyczeńskiej znajduje się RESTAURACJAKUFLONKA, która obowiązkowym pierwszym przystankiem całej wycieczki .W tym miejscu na turystów czekają niesamowite widoki na beskidzkie szczyty.
Po krótkiej lub dłuższej przerwie, kolejna atrakcja jest widokowa jazda 6-osobową czerwoną kanapą, która dociera na poziom 1205 m n.p.m. Na tym szczycie trzeba uważać na Zbójników, ponieważ tutaj mają swoje zbójnickie kryjówki - stąd nazwa Zbójnicka Kopa. Wysiadając z kolei po lewej stronie widać Skrzyczne - najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego.
Po wyjściu z kanapy należy udać się w prawo po kamienistej drodze na główny szlak (oznaczony zielonym kolorem), a następnie w lewo w kierunku szczytu Skrzycznego (1257m n.p.m.). To około 2 km marszu łagodną i bardzo widokową granią. Zanim turyści tam dotrą, zrobią około 2500 kroków. Na szczycie znajduje się schronisko, a tuż obok taras widokowy z panoramą na Kotlinę Żywiecką i Babią Górę.
Poniżej tarasu znajduje się górny peron kolei linowej, którą czeka na turystów zjazd na Jaworzynę. Ostatni odcinek jazdy kolejami to podróż z Jaworzyny do Szczyrku. Z dolnej stacji COS OPO SZCZYRK na uczestników wycieczki czeka malowniczy spacer doliną Szczyrku na parking pod gondolą. Pętle Szczyrkowską można pokonać także rozpoczynając w COS OPO Szczyrk
Szczyrk nie tylko turystyką pieszą stoi, dlatego pora na rowerowe enduro w Szczyrku. W miniony weekend udostępniono 10 proc. tras w bike parku Szczyrk Enduro Trails by TREK. Wszystkie trasy są wyremontowane przez jedną z najlepszych ekip budowniczych w Polsce.
Cały kompleks to 16 km zróżnicowanych tras enduro, od łagodnych niebieskich flow po mocne enduro na czarnych naturalnych takich jak Otik i Bestyja.
Totalna nowość w Szczyrku to przedłużone działanie do 20:00 w każdy piątek sezonu letniego 2023. A więc świetna opcja na “after work”. W sercu ośrodka działa wypożyczalnia rowerów TREK, a status Centrum Testowego Trek gwarantuje, że w asortymencie znajdują się modele enduro z najnowszej linii produkcyjnej.
Na start ścieżek dowozi 10- osobowa kolej gondolowa, czyli aż 51 gondol, w których mieszczą się jednorazowo 2 rowery, oraz 6-osobowa kolej kanapowa na Zbójnicką Kopę.
W maju ośrodek funkcjonuje w piątki, soboty i niedziele. Od czerwca codziennie.
Mat. prasowe