Wyścig cyklistów z... pociągiem Oravka. Zapisy już trwają! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Po sukcesie ubiegłorocznej zerowej edycji odbędzie się oficjalny pierwszy wyścig kolarski Faster than a Train. Pojedynek z pociągiem zostanie rozegrany 24 czerwca 2023 r. i po raz pierwszy będą w nim mogli wziąć udział wszyscy chętni kolarze. Rejestracja na wyścig z Oravką już trwa. Polacy również mogą startować!

faster

Jednym z najczęściej i najchętniej używanych środków komunikacji publicznej na słowackiej Orawie jest regionalny pociąg osobowy, nazywany przez tutejszych mieszkańców Oravka. Jego trasa zaczyna się w miejscowości Kraľovany i wiedzie przez Dolný Kubín pod Zamek Orawski, a kończy się w miasteczku Trstená. Linia kolejowa biegnie u podnóża skał wzdłuż rzeki Orawy, a każdy z 21 przystanków na jej trasie jest doskonałym punktem wypadowym do zwiedzania tego malowniczego regionu.

Ze względu na to, że linię kolejową wytyczono w trudnym terenie, Oravka może jeździć z maksymalną prędkością 50 km/h. W związku z tym w zeszłym roku zrodził się pomysł, by zorganizować wyścig peletonu kolarzy z pociągiem i sprawdzić, czy człowiek jest w stanie pokonać maszynę. Podczas ubiegłorocznego Faster than a Train mierzyło swoje siły z Oravką 25 znanych osobistości, wygrywając ten wyścig z dokładnie 6-minutową przewagą.

Po udanym zerowym Faster than a Train staje się imprezą otwartą

W ubiegłym roku podczas przygotowań, a także po wyścigu kontaktowało się z nami wiele osób, które chciały wziąć w nim udział i spróbować pokonać pociąg. Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania. Na początek chcieliśmy, żeby mniejsza grupa kolarzy przetestowała trasę, a w tym roku już zapraszamy do udziału w wyścigu wszystkich chętnych – wyjaśnia Matúš Kvas, współorganizator imprezy i autor pomysłu.

W wyścigu wezmą udział trzy peletony, a start każdego z nich będzie zgrany z odjazdem Oravki z Kraľovan. Każdy peleton ma utrzymywać inne średnie tempo.

- Pierwszy peleton wystartuje o 8:28 z Kraľovan i na całej trasie będzie utrzymywał średnie tempo 33 km/h. Drugi wystartuje dokładnie w dwie godziny później i pojedzie ze średnią prędkością 36 km/h. W ten sposób staraliśmy się spełnić oczekiwania tych kolarzy, dla których ubiegłoroczne tempo było zbyt łatwym wyzwaniem – dodaje współorganizator Juraj Fačko.

Trzeci peleton, w którym pojadą tylko zaproszeni goście, wystartuje z Kraľovan o godz. 12:28. Zaproszenie organizatorów przyjęli uczestnicy ubiegłorocznego wyścigu, na przykład byli zawodowi kolarze Martin i Peter Velits, plastyk Erik Šille, producent Michal YAKSHA Novotný, czy były hokeista Ján Laco. W tym roku będzie im towarzyszył współzałożyciel Pixel Federation – Šimon Šicko oraz trener Maroš Molnár.

- Czujemy się zaszczyceni, że nasze zaproszenie przyjął także Yaroslav Popovych z Ukrainy, jeden z tuzów światowego kolarstwa szosowego i szef drużyny Trek-Segafredo. Na Faster than a Train przyjedzie specjalnie z Włoch“– dopowiada Matúš Kvas.

Jazda w wyrównanym peletonie

Każdy kolarz otrzyma w pakiecie startowym oprócz upominków od partnerów również koszulkę Isadore z limitowanej serii, którą z okazji pierwszego wyścigu stworzył projektant i artysta – Michal Hazior. Każdy peleton, będzie dzięki temu wizualnie ujednolicony i rozpoznawalny. Rejestracja odbywa się odbywała poprzez stronę internetową www.fasterthanatrain.sk.

Informacje na temat Faster than a Train

Pierwszy wyścig odbędzie się w sobotę, 24 czerwca 2023 r.

Z Kraľovan ruszą trzy peletony, które wystartują o: 8:28, 10:28 12:28.

Zainteresowani udziałem w wyścigu mogą rejestrować swój strat w dwóch pierwszych peletonach, podzielonych według średniej prędkości przejazdu.

W ostatnim peletonie pojadą zaproszeni goście.

Organizatorzy przygotowują całodniowy program w Trstenie program, który będzie prowadził komik i stand-uper Jakub Zitron Ťapák.

Rejestrować można się na stronie internetowej, trasę znaleźć na Stravie, a wszystkie ważne informacje również na Facebooku lub Instagrame.

Partnerzy wyścigu:

Partnerzy generalni | Železničná spoločnosť Slovensko, SPP

Partnerzy | Wood & Company, Mapei, Pixel Federation, Nilio, Isadore, Kaštieľ Kubínyi, Rouvy

Główny partner medialny | RTVS

Partnerzy medialni | Forbes, Cyklistika, MTBIKER, Rádio FM, MY Orava, TVDK, Futbaltour.sk

 

Udostępnij

4
+4
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę