Parkują, gdzie chcą - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W budynku dawnego Gimnazjum nr 1 w Żywcu przy ul. Dworcowej funkcjonuje obecnie Szkoła Podstawowa nr 9. Dla niej to poniekąd nowy obiekt, a obok zatrzymują się autobusy nowej, specjalnie uruchomionej na ten cel linii miejskiej nr 18. W kilkanaście dni po rozpoczęciu roku szkolnego daje się zauważyć cykliczne, negatywne zjawisko.

Szkoła zatoczka

 Kierowcy niezwiązani z tą szkołą regularnie parkują samochody w zatoczce, która teraz jest miejscem postoju "gimbusa". Nadjeżdżając od strony Mostu Solnego nie da się zauważyć żadnego zakazu, a znak informujący, że to miejsce z przeznaczeniem dla autobusu dowożącego dzieci do szkoły, ustawiony jest frontem do ulicy. Jest to sposób mało widoczny albo wręcz niewidoczny, jeśli ktoś zaparkuje samochód równolegle do chodnika - na początku zatoczki. Czy szkoła odczuła problemy z tym związane, zapytaliśmy dyrektorkę SP nr 9, Elżbietę Kłusak:
- Wiemy, że samochody tam parkują. Nie było tak, żeby autobus nie miał się jak zatrzymać, nie mieliśmy zgłaszanego problemu. Rzeczywiście znak ustawiony jest w taki sposób, że dla kierowców może być mało widoczny. Były interwencje Straży Miejskiej, ale z tego co nam wiadomo, miały one raczej w intencji informowanie, a nie karanie - zauważa dyrektor placówki.
Rzeczywiście liczne interwencje funkcjonariuszy Straży Miejskiej miały miejsce wczoraj. Z zapalczywych reakcji „upominanych” można było wnioskować, że może skończyć się czymś więcej niż pouczenie. Dzisiaj ponownie w zatoczce stawały samochody, a ich właściciele bywali szybko upominani przez okolicznych sklepikarzy i pracowników szkoły.

Udostępnij

1
-8
9
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę