TLK Halny jednak z przystankiem w Jeleśni! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Od września tego roku Żywiecczyznę obsługuje nowe połączenie kolejowe. Pociąg TLK Halny jeździ w soboty na linii Bydgoszcz - Zakopane z przystankiem w Żywcu, a w niedziele z powrotem, czyli Zakopane - Bydgoszcz. Najbliższym postojem tego składu dla Żywca, przy kursie w kierunku Zakopanego, jest obecnie Sucha Beskidzka. Wielu zastanawiało się, dlaczego pociąg nie zatrzymuje sie w Jeleśni - dobrej bazie wypadowej w różne góry i na Słowację.

Jelesnia stacja

Wiele organizacji, lecz przede wszystkim Stowarzyszenie Linia Żywiec - Sucha Beskidzka, podjęło, starania aby rzeczywiście TLK Halny zatrzymywał się na głownej stacj dużej gminy, jaką jest Jeleśnia. Pisalismy o tym TUTAJ. Jak się okazuje, działania te przyniosły zamierzony efekt. Przy okazji następnej zmiany rozkładu jazdy, w grudniu, Jeleśnia zostanie uwzględniona. Pociąg do Zaklanego będzie tam więc o 14.55, a powrotny do Bydgoszczy o 13.44. 

Udostępnij

6
+6
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę