Sensacja. Goprowcy odkryli jaskinię na Pilsku! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jednak nie wszystko co na świecie, jest już wiadome i opisane. Autorami niecodziennego odkrycia byli trawersujący po słowackiej stronie Pilska „goprowcy”. Przez zupełny przypadek trafili na wejście do nieznanej dotąd jaskini.

Jaskinia 3

 Roboczo została nazwana „Bramborovą Jamą" - od pseudonimu jednego z ratowników. Jej wielkość nie jest na razie znana. Rzecz miała miejsce podczas szkolenia, które odbywało się w dniach 21-22 października 2017 r. Obejmowało między innymi zapoznanie się z topografią rejonów Pilska (1557 m. n. p. m.). Inne punkty treningu, to poruszanie się przy pomocy mapy i kompasu, wykłady dotyczące poszukiwań osób zaginionych, pozorowana akcja poszukiwawcza. W szkoleniu wzięło udział 20 ratowników z sekcji operacyjnych: Biabia Góra, Bielsko, Żywiec, Wadowice oraz Szczyrk.

Udostępnij

71
+71
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę