Akt oskarżenia dla zabójcy żony - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O sprawie bielskiego strażnika miejskiego i jego żony głośno było prawie dokładnie rok temu. Teraz do sądu wpłynął akt oskarżenia.

Zabojca zony

 Zgłoszenie zaginięcia

Przypomnijmy, że do Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej zgłosił się 35-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Zawiadomił on policjantów o zaginięciu swojej żony. Kobieta była w ciąży. Policjanci rozpoczęli poszukiwania, w które zaangażowała się rodzina zaginionej i przyjaciele. Stróże prawa od początku nie dawali wiary podawanym przez niego okolicznościom zaginięcia. Śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy oraz trzeciego komisariatu, pod nadzorem bielskiej prokuratury, prowadzili czynności dochodzeniowo-śledcze oraz operacyjne. Policjanci sprawdzali wszystkie możliwe wersje zaginięcia, weryfikowali informacje podawane przez męża oraz okoliczności sprawy. Dane, które zebrali, uzasadniały podejrzenie, że mąż miał swój udział w sprawie. Mężczyzna został zatrzymany. 

Dzień później na terenie województwa śląskiego przypadkowa osoba natknęła się na ciało kobiety. Policjanci zidentyfikowali ją jako poszukiwaną bielszczankę. Kryminalni zajmujący się sprawą zgromadzili obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 35-latkowi zarzutów. 

Grozi nawet dożywocie

Wczoraj (28 września 2020 r.) Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Północ w Bielsku-Białej skierowała do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Sz., któremu zarzuca dokonanie w jednym czynie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem Izabeli Sz. i doprowadzenie przez to do przerwanie ciąży, czyli zgonu nienarodzonego dziecka. 

"Jak wynika z ustaleń śledztwa Piotr Sz. w dniu 17 października 2019 r. w Bielsku-Białej działając  z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia wspólnie zamieszkującej ciężarnej żony Izabeli . Sz., gdzie wiek ciąży nie był krótszy niż 23 tydzień, użył wobec niej przemocy, powodując liczne obrażenia ciała, w wyniku czego doprowadził do jej zgonu, przy czym działał ze szczególnym okrucieństwem, nadto doprowadził do przerwania ciąży u Izabeli. Sz. skutkującego zgonem nienarodzonego dziecka znajdującego się w okresie dojrzewania, który to zgon był wynikiem śmierci pokrzywdzonej, a następnie jej ciało przewiózł i porzucił w masywie leśnym w okolicach Siewierza.

Przeprowadzone postępowanie dało również podstawy do sformułowania wobec  Piotr Sz. zarzutu znęcania fizycznego i psychicznego nad żoną Izabelą Sz. w okresie od sierpnia 2019 r, do 17 października 2019 r. poprzez wszczynanie awantur podczas, których stosował wobec niej przemoc fizyczną, wyzwał słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, poniżał, zastraszał, groził pozbawieniem życia, wielokrotnie bezpodstawnie oskarżał o nękanie innych osób, a nadto działając w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru podszywał się pod pokrzywdzoną wykorzystując jej inicjały w celu wyrządzenia jej szkody osobistej, polegającej na skierowaniu wobec niej podejrzenia nękania innej osoby. 

Oskarżony przyznał się do pierwszego z zarzucanych mu czynów, tj. pozbawienia życia Izabeli Sz., natomiast zaprzeczył aby znęcał się na żoną. 

W toku śledztwa prokurator tytułem zapieczenia majątkowego ustanowił zakaz zbywania i obciążania nieruchomości o wartości 200.000,00 zł oraz zabezpieczył środki pieniężne w kwocie 4.450,00 zł. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności." - czytamy w akcie oskarżenia.

Udostępnij

0
-2
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę