Marsz Wyklętych w Bielsku - z kibicami, patriotami z Żywca i ONR? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ulicami Bielska-Białej przejdzie niebawem Marsz Żołnierzy Wyklętych. Wśród organizatorów znalazło się Stowarzyszenie Kibiców BKS Stal i parlamentarzyści.

Marsz Wykletych BB

Marsz odbędzie się w Bielsku po raz siódmy. Kiedy? W ich dzień pamięci, czyli w czwartek 1 marca. Rozpocznie się o godz. 17.00 przywitaniem przy Pl. Opatrzności Bożej. Potem nastąpi przejście ulicami: 11 Listopada, pl. Chrobrego, ul. Krasińskiego do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy dworcu oraz zatrzymanie się przy tablicach pamięci na trasie Marszu. O godz. 18:30 Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych.
"W hołdzie bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia [...] społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu…" - głosi początek preambuły Ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” i poniekąd myśl przewodnia marszu.
Organizatorami imprezy są: Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Śląsk Cieszyński, NSZZ Solidarność Region Podbeskidzie, GRH Beskidy, Stowarzyszenie Aktywnych Polaków, Towarzystwo Patriotyczne Żywiecczyzny, Świat patrioty.pl, Klub Gazety Polskiej Bielsko-Biała.

Figurują na tej liście także parlamentarzyści z partii rządzącej: Jadwiga Wiśniewska - poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Stanisław Pięta - poseł na Sejm RP. Znajdują się na tej liście również podmioty, nie zawsze jednoznacznie ostatnio kojarzone: Stowarzyszenie Kibiców BKS Stal Bielsko-Biała czy Obóz Narodowo-Radykalny Bielsko-Biała.

Udostępnij

19
-102
121
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę