Gasili wiadrami... - wóz już w drodze - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mieszkańcy jednej z parafii na Ukrainie lada chwila otrzymają niecodzienny dar od gminy Czernichów.

Jelcz na Ukraine 2

Pisaliśmy kiedyś o miejscowości zza wschodniej granicy – Piotrowice Dolne, w której mieszkańcy musieli gasić pożary wiadrami, gdyż nie posiadali wozu strażackiego. Parafia z Międzybrodzia Żywieckiego zorganizowała akcję pomocową i zakupiła wóz, z ofiar składanych na kolędę misyjną oraz gazetkę parafialną. Tekst można znaleźć TUTAJ.
Proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy ks. Adam Bożek mówił wówczas, że samochód fizycznie przekazany będzie wiosną, po dopełnieniu wszelkich formalności. Delegacja gminy Czernichów właśnie udała się z Jelczem do Piotrowic.
Docelowo pojazd będzie stacjonował w pobliskiej Arszycy, gdzie właśnie powstała Ochotnicza Straż Pożarna. Cenny sprzęt to kolejny praktyczny wyraz wsparcia dla Polaków żyjących na Bukowinie Ukraińskiej.

Udostępnij

5
+4
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę