Klub Seniora - potrzebny, ale drogi? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Od 29 stycznia funkcjonuje w Żywcu kolejny Klub Seniora, umiejscowiony w Klubie Globik przy ul. Sporyskiej 37. Tłumy zawitały na jego otwarcie. Takie miejsce niewątpliwie potrzebne jest na mapie miasta i cieszy duża frekwencja z okazji inauguracji. Zastanawiać jednak też może kwota, jaką wydano na remont.

Globik

 Burmistrz Antoni Szlagor powiedział niedawno, że na remont i przystosowanie obiektu do tego celu wydano prawie 180 tys. zł., z czego 140 tys. zł pochodziło z rządowego programu Senior +, natomiast prawie 40 tys. zł z budżetu miasta. Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego figuruje ogłoszenie o zamówieniu robót budowlanych. Całkowitą wartość zamówienia stanowi tam 139 112,24 zł bez VAT. Jako wykonawcę wybrano firmę SOL Sebastian Budnik z Poznania. Zakres tego zadania obejmował – według dokumentu - wykonanie prac remontowych i modernizacyjnych pomieszczeń Klubu Globik oraz dostawę i montaż wyposażenia. W ramy prac remontowych weszła między innymi wymiana dwóch okien i remont schodów.

W kwocie 180 tys. zł zawarło się też wyposażenie, czyli:

Wyposażenie sali spotkań: − stoły 8 sztuk; krzesła – 50 sztuk; Projektor multimedialny z ekranem; zestaw kotar na scenę. Co jeszcze?
Wyposażenie aneksu kuchennego: − zestaw mebli kuchennych; obudowy szafek, blat kuchenny z laminatu; piekarnik elektryczny z płytą indukcyjną; płyta indukcyjna; lodówka, zlewozmywak z baterią; komplet garnków; mikrofalówka; czajnik elektryczny; talerze duże – 30 sztuk; talerze deserowe – 30 sztuk; filiżanki z podstawkami – 30 sztuk; filiżanki o pojemności 250 ml z podstawką.
Wyposażenie szatni: − zestaw wieszaków.

Wysokość funduszy, jakie przeznaczone zostały na oddanie klubu do użytku, zaskoczyły nawet niektórych żywieckich radnych. Dokładne kwoty nie były bowiem przedmiotem obrad Rady Miejskiej. Jak nam powiedział jeden z radnych, chcący zachowac anonimowość:
- Kwota wydaje się bardzo wysoka. Niewspółmiernie wysoka w stosunku do tego, co zostało za nią zrobione i zakupione. Sama jakość wykonania również, moim zdaniem, pozostawia wiele do życzenia. 

O sprawę zapytalismy w Ratuszu. Czekamy na odpowiedź.

 

Udostępnij

7
+5
2
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę