Jak z Koszarawą i Młynówką? Podobno OK - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W niedzielę wieczorem straż pożarna dozorowała rzekę Koszarawę i potok Młynówka, na których pojawiły się plamy substancji ropopodobnych. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska je zbadał, znamy wyniki.

Zastawki

 Przypomnijmy, że zaalarmowani przez przechodniów strażacy położyli w newralgicznych miejscach tych cieków specjalne zastawki. W poniedziałek bielski oddział Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska pobrał próbki wody do badania. Oto, co wykazało:

"W dniach 4 -6.06.2018r. prowadzone były działania interwencyjne przez Państwową Straż Pożarną w Żywcu i WIOŚ Delegaturę w Bielsku-Białej, w związku ze stwierdzonym zanieczyszczeniem substancjami ropopochodnych rzeki Koszarawy (na wysokości Amfiteatru pod Grojcem) oraz jej dopływu Młynówka. WIOŚ pobrał próbki wody do badań. Analiza laboratoryjna prób z dniu 4.06.2018r. wykazała, że jedynie w cieku Młynówka przy ul.Turystycznej, przed zastawkami sorpcyjnymi założonymi przez Państwową Straż Pożarną, występują podwyższone wartości stężeń węglowodorów ropopochodnych. Wartości stężeń tych substancji nie przekraczał jednak wartości dopuszczalnych określonych w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 4 października 2002 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać wody śródlądowe będące środowiskiem życia ryb w warunkach naturalnych (Dz.U. 2002 nr 176 poz. 1455) – (rozporządzenie uchylone z dniem  2018.01.01 w związku z wejściem w życie nowego Prawa wodnego - dotychczas brak nowego rozporządzenia w tym zakresie). Po przeprowadzeniu ponownych oględzin ww. cieków w dniu 6.06.2018r. i biorąc pod uwagę otrzymane wyniki badań, zdecydowano o ściągnięciu zastawek sorpcyjnych i zakończeniu akcji (brak dalszego napływu zanieczyszczeń)."

Dodajmy jeszcze, że właśnie w poniedziałek 4 czerwca tłuste i ropopodobne plamy charakteryzowały też potok parkowy, który płynie poniżej Młynówki z okolic ul. Turystycznej. Zabrudzeń tych również nie było już w kolejnych dniach.

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę