Jednak rondo Pileckiego? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Powraca temat nazw dla żywieckich rond.

Rondo

Sprawa nie jest nowa, pisaliśmy o niej wielokrotnie, między innymi TUTAJ. Jak ma to miejsce zwykle w przypadku mianowania ulic i placów, tak i tutaj wzbudza kontrowersje. Z jednej strony jest grupa żywczan optująca za zasłużonymi dla całej Polski patronami, z drugiej strony burmistrz, powołujący się na uchwałę Rady Miejskiej, nakazującą upamiętnianie lokalnych bohaterów. Sam proces nadania nazw rondom natomiast rozciągany jest w czasie.

Wczoraj Antoni Szlagor powiedział, że ustalenie tych nazw ma nastąpić na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Żywcu. Z planowanego rozwiązania wszyscy mają być zadowoleni. Zdradził w związku z tym, że jedno z rond - „z uwagi na liczne głosy społeczne” - otrzyma miano rotmistrza Witolda Pileckiego. Jeśli chodzi o postacie związane z samym Żywcem, kolejne z rond okrężnych określone zostanie imieniem podpułk. Władysława Steblika. Finał sprawy ma mieć miejsce w sierpniu.

Udostępnij

1
-2
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę