Zuchwała kradzież na Rysiance - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nieznani sprawcy skradli nie tylko sprzęt turystyczny, ale także leki dla chorego dziecka.

KRadzez na Rysinace

W miniony weekend mieszkańcy Katowic spędzali czas na Hali Rysianka. Ich namiot, rozbity na polu przy schronisku, w nocy z soboty na niedzielę (18/19 sierpnia) został okradziony. Łupem śmiałego sprawcy padł nie tylko sprzęt turystyczny:

- Z namiotu zostały nam wyniesione dwa plecaki, jeden z nich znaleźliśmy porzucony w okolicy schroniska, a mój wraz z cenniejszymi przedmiotami i drogimi lekami mojej niepełnosprawnej córki zniknął – przekazała Karolina Olesch.

Turyści ze Śląska nie kryją zniesmaczenia sytuacją.

- Zapowiadał się cudowny weekend z dzieckiem w górach,który okazał się jakimś koszmarem, ponieważ ktoś kto musiał nas obserwować,perfidnie okradł nas nie bacząc na to,że jesteśmy w górach z dzieckiem. Zniknęła spora zawartość obydwu plecaków.  Musimy czuć się bezpiecznie w górach i piętnować złodziejstwo . Oto zdjęcia skradzionych rzeczy. Gdyby ktoś coś widział albo słyszał proszę o wiadomość – dodaje pani Karolina na swoim profilu FB.

 „Schronisko” również prosi o wiadomość

Smutku z powodu zaistniałej sytuacji nie kryją również pracownicy Schroniska na Rysiance:

- Pani Karolina bardzo słusznie napisała, że trzeba piętnować złodziejstwo, dlatego prosimy wszystkich, kto mógłby w jakikolwiek sposób pomóc, o pomoc! Może Ktoś z Was kto też spał na polu namiotowy, może coś zauważył, może coś zwróciło Waszą uwagę? Może te rzeczy pojawią się w drugim obrocie, może ktoś je zauważy i rozpozna. Z góry dziękujemy za każdy skierowany do nas sygnał, informację. może się uda złapać szubrawca/ców. I niestety prosimy o strzeżenie swoich rzeczy i zachowanie czujności, bo jak widać nie ma już miejsc, w których można czuć się bezpiecznie. parę lat wstecz broniliśmy się przed monitoringiem, że niby narusza prywatność, godzi w specyfikę miejsca itp.. cóż, myliliśmy się.  Gdyby udało się znaleźć złodzieja, może wiara w bezpieczne góry i dobrych ludzi wróci, na razie zostaje żal – przekazali pracownicy schroniska.

Skradzione przedmioty znajdują się na załączonych fotografiach. Gdyby ktoś posiadał jakieś informacje, przypominamy kontakt: Schronisko Górskie PTTK Rysianka tel. tel 338612349, rysianka@onet.pl

Hala Rysianka ogółem i schronisko na niej cieszą się dużą popularnością i uznaną renomą. Niestety zdarzają się i tam takie incydenty. Zimą pisaliśmy i kradzieży butów w tym schronisku. W każdym z takich przypadków jego przedstawiciele szybko na nie reagują, piętnując oraz pomagając odnaleźć sprawców.

Udostępnij

1
-1
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę