Pożar w Rajczy - prokurator chce więcej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Apelację od wyroku w sprawie tragicznych konsekwencji pożaru w Rajczy – Nickulinie złozyła we środę żywiecka prokuratura. Oskarzyciel publiczny domaga się wyższego wyroku dla rodziców, skazanych w pierwszej instancji na 3 lata więzienia, za czym mają świadczyć okoliczności zdarzenia oraz postawa nieprawomocnie skazanych, nie wyrażających skruchy.

Prokratura

 Oskarżyciel podkreślał, że u rodziców, którzy pozostawili potomstwo na pastwę płomieni, nie doszło do żadnej refleksji. Krótko po wydarzeniu policja nadal często wzywana była do wszczynanych przez nich incydentów alkoholowych. Sprawa dotyczy zdarzenia, do jakiego doszło na początku lipca ubiegłego roku w Rajczy – Nickulinie. W wyniku pożaru zginęła dwójka małych dzieci – chłopców w wieku 2 lata oraz 11 miesięcy – a ich rodzicom zarzuca się między innymi narażenie małoletnich na utratę życia. Wyrok pierwszej instacji wynosił trzy lata  pozbawienia wolności. Żywiecki Sąd Rejonowy wymierzył go Karolinie K. oraz Damianowi M. w marcu br. Prokurator wnioskował o pięć lat więzienia. Oskarżeni nie byli obecni na ogłoszeniu wyroku.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę