Święto Plonów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Lokalne potrawy, "Baciary" i wiele innych atrakcji czeka w najbliższy weekend na uczestników "Święta Plonów".

 Impreza odbędzie się w niedzielę 16 września w Amfiteatrze Pod Grojcem w Żywcu. Jej początek przewidziano na godz. 9.30. 

Przedsięwzięcie rozpocznie się uroczystą Mszą Św. Dziękczynną za tegoroczne plony. W ramach imprezy oprócz mszy świętej, zorganizowane zostaną także wystawa rolnicza, konkurs „wieńców dożynkowych” oraz prezentacje artystyczne zespołów regionalnych.

Jedną z głównych atrakcji będzie Przegląd Potraw Regionalnych pn. „Próbowacka Jodła Beskidzkiego”, który ma na celu propagowanie dań regionalnych typowych dla Żywiecczyzny oraz możliwość zastosowania ich we współczesnej kuchni. Podczas Przeglądu Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentują przeróżne regionalne potrawy, które już dzisiaj zniknęły
z naszych codziennych jadłospisów. Wszystkie potrawy prezentowane
w Przeglądzie udostępnione zostaną nieodpłatnie do degustacji dla publiczności na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich.

Kolejną atrakcją jest święto miodu w ramach, którego odbędzie się rozstrzygnięcie Konkursu na Pasiekę Roku 2018. Pszczelarze zaprezentują wyroby pszczelarskie z możliwością degustacji oraz zakupu.

Podczas Święta Plonów swój dorobek zaprezentują także koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, twórcy ludowi i zespoły regionalne z terenu województwa śląskiego. Każda z gmin biorących udział w imprezie przedstawi wybraną przez siebie tradycyjną regionalną czynność np. stare zapomniane już prace gospodarcze. Równocześnie na scenie odbywać się będą prezentacje artystyczne oraz występy zespołów, a także kiermasz sztuki ludowej.

W części artystycznej wystąpią: Miejska Orkiestra Dęta Miasta Żywca, Zespół Pieśni i Tańca „Beskid” z Bielska-Białej, Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Zespół Regionalny Haśnik z Żabnicy.

Tegoroczna impreza uświetniona zostanie występem zespołu „BACIARY”. Ponadto w czasie trwania Święta Plonów przewidziano wiele darmowych atrakcji dla publiczności przygotowanych przez firmę Tauron Polska Energia S.A.

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę