Papież z wosku i honorowa krew - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

- Najbardziej zachwyciła nas oryginalna woskowa figura papieża, tak wiernie przedstawiająca postać świętego - mówi Roman Pieńczewski, prezes Honorowych Dawców Krwi w Łękawicy. Ponad 40 osób z tej gminy wzięło udział w ogólnopolskiej pielgrzymce Honorowych Dawców Krwi do sanktuarium w Częstochowie. Dziękowano im za niesienie bezinteresownej pomocy. Oprócz udziału we mszy pielgrzymi zwiedzili Muzeum Monet i Medali św. Jana Pawła II.  Byli pod wrażeniem muzealnej ekspozycji.

img-20170527-120540 201705311036

 Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi odbyła się już po raz dwudziesty. Mszę świętą odprawił krajowy duszpasterz HDK ks. Zenon Surma. Podkreślił on jak bardzo szanuje tych, którzy oddają potrzebującym swoją krew. Nasz rozmówca już myśli o pielgrzymce w przyszłym roku. - Na pewno znów pojedziemy modlić się na Jasną Górę - zaznacza.

Już w najbliższą niedzielę, 4 czerwca każdy będzie mógł oddać krew. Akcja „Krwiodawcy dzieciom” odbędzie się w amfiteatrze w Łękawicy w godzinach 10.30 -15.30. Dzień później, od godziny 9.00 krew będzie można oddać jeszcze w Żywcu przy policyjnej komendzie.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę