Powiat i koronawirus. Burmistrz do Starosty, Zarząd Powiatu do Burmistrza - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W powiecie żywieckim nie zaistniało nic niepokojącego w temacie koronawirusa. Burmistrz Szlagor zaapelował jednak do Starosty Żywieckiego, co spotkało się z szybką odpowiedzią.

maska koronawirus

 "Szanowni Państwo, najważniejszym tematem na świecie jest obecnie rozszerzająca się epidemia koronawirusa. Kiedy w całej Polsce, zaczyna się o tym temacie coraz więcej mówić, to u nas wciąż cicho. Przestrzegam, by nie było za późno. Zwracam się z apelem do Pana Starosty Andrzeja Kalaty odpowiedzialnego za służbę zdrowia w całym powiecie żywieckim do podjęcia natychmiastowych działań. Ze swej strony deklaruję wszelką możliwą pomoc, jaka będzie potrzebna. Mamy w Żywcu świetnych lekarzy, znakomity personel, ale nie trudno sobie wyobrazić co by się stało gdyby w naszym powiecie pojawiły się przypadki koronawirusa, a pacjenci trafiliby do starego szpitala." - zaapelował Antoni Szlagor za pośrednictwem swojej strony społecznościowej.

Jeszcze dziś rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Żywcu Dariusz Szatanik przekazał odpowiedź Zarządu Rady Powiatu:

"W odpowiedzi na apel Burmistrza Miasta Żywca dotyczący zagrożenia koronawirusem 2019nCoV informujemy, że reagujemy na wszystkie sygnały kierowane do nas z Ministerstwa Zdrowia oraz Inspektoratu Sanitarnego, gdyż zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Żywieckiego jest dla nas najważniejsze.

Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnych oraz Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładem Higieny na bieżąco monitoruje sytuację epidemiologiczną w kraju. Zapewnia również, że wszystkie procedury zalecane przez WHO zostały wdrożone.

Jednocześnie informujemy, że na terenie Powiatu Żywieckiego nie potwierdzono jak dotąd przypadku związanego z w/w zagrożeniem. Stosując zasadę mniej pijaru a więcej pracy merytorycznej prosimy o zachowanie umiaru i niepowodowanie niepotrzebnej paniki.

Pomysł pilnego przeniesienia działalności starego szpitala do nowego przyjęliśmy ze zdziwieniem, gdyż w zakresie działalności starego i nowego szpitala nie było i na chwilę obecną niema oddziału zakaźnego, dlatego trudno nam jest odnieść się do tej propozycji.

Informujemy również, że spotkanie dot. zagrożenia epidemiologicznego uzgodniono przed Pana apelem na 2 marca 2020 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu.   

Zarząd Powiatu Żywieckiego"

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę