Góry, quiz, rekonstrukcja, co wybrać? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nadchodzi weekend i Święto Niepodległości. W jakich ciekawych wydarzeniach będą mogli uczestniczyć mieszkańcy naszego regionu?

Flaga swniepodlegosci

Miasto Żywiec i gminy powiatu żywieckiego organizują oficjalne uroczystości. Będzie też wiele imprez masowych. Wybraliśmy poniżej najciekawsze z nich.

Żar w barwach narodowych

W sobotę 10 listopada niepodległość świętowania będzie na górze Żar. W godzinach 10.00 – 11.45 odbędą się oficjalne uroczystości obok dolnej stacji kolejki linowej. Po nich nastąpi wspólne wyjście na zbocza Żaru, gdzie świętujący uformują się w barwy narodowe i odśpiewają hymn. Organizatorem wydarzenia są Polskie Koleje Linowe Góra Żar, które obiecują też niespodzianki od sponsorów.

Żywiec

W sobotę 10 listopada o godz. 18.00 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu rozpocznie się koncert pieśni i tańców narodowych. O 18.30 natomiast, na Rynku, odbędzie się uroczysty capstrzyk.

Oficjalne obchody święta 11 Listopada rozpoczną się o godz. 9.15 złożeniem kwiatów pod popiersiem Józefa Piłsudskiego, znajdującym się przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Żywcu. O godz.10.00 przyjdzie czas na mszę w Konkatedrze NNMP, a o 11.00 rozpoczną się uroczystości oficjalne na Rynku w Żywcu.

Flagi na szczytach

Ogólnobeskidzką inicjatywą będzie wydarzenie pod hasłem: "100 flag na 100 beskidzkich szczytach na 100-lecie niepodległości”. Jak wynika z samej nazwy,wszyscy chętni zapraszani są na beskidzkie szczyty, aby wnieść tam flagę biało-czerwoną. Szczegółowy opis wydarzenia i listę szczytów Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego, wybranych do zdobycia w ten dzień można znaleźć TUTAJ.

Rekonstrukcja

W Rajczy, obok oficjalnych punktów programu, odbędzie się Piknik Niepodległościowy, a w jego ramach rekonstrukcja historyczna ataku na posterunek austriacki w Żywcu, w 1918 roku. Początek pikniku w niedzielę 11 listopada o godz. 11.45 przy Remizie OSP Rajcza.

Quiz i quest

Na naszych łamach informowaliśmy już o dwóch innych inicjatywach, związanych ze Świętem Niepodległości. Żywiecka Fundacja Rozwoju organizuje quiz wiedzy lokalnej, natomiast Hufiec Żywiecki zaprasza dzieci i młodzież na niepodległościową grę miejską. 

Na sportowo

W poniedziałek 12 listopada  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza natomiast 12 listopada o godz. 12.00 na żywiecki basen. Każdy z chętnych będzie mógł z okazji 100-lecia niepodległości przepłynąć 100 metrów. Wstęp na basen na czas sztafety jest bezpłatny

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę