Tynk spadający z Pałacu - stanowisko starostwa - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przedwczoraj pisaliśmy o złym stanie części elewacji  Pałacu Habsburgów i spadającym tynku. Z dokładniejszym opisem i ilustracjami fotograficznymi można zapoznać się TUTAJ. Dziś otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Starostwa Powiatowego w Żywcu.

pałac

 Władze zleciły wycenę wykonania naprawy, gdyż uszkodzenia wystąpiły po okresie gwarancyjnym robót - po jesieni 2015 roku gwarancja sie zakończyła. Zarząd Powiatu czyni wszelkie starania, aby napraw dokonano w możliwie jaknajbliższym terminie. Poniżej pełna treść odpowiedzi Rzecznika Starostwa Powiatowego:

"Degradacja elewacji wynika z zamoknięcia i wymrożenia części gzymsów w rejonie obramowania balkonów-tarasów. W trakcie analizowania problemu odpadającego tynku z niewielkich części budynku pałacu Habsburgów tzw. Nowego Zamku, stwierdzono wystąpienie uszkodzeń we wrażliwych miejscach budynku tj. w rejonie odkrytych balkonów-tarasów w największym zakresie nad portykiem wejściowym oraz od strony plebanii czyli zaplecza (ogrodu). Zarząd Powiatu, podjął decyzję o konieczności zlecenia naprawy i w chwili obecnej oczekujemy na dostarczenie wyceny wykonania napraw. Wykonawca robót renowacyjnych podstawowych dokonywał w okresie obowiązywania gwarancji i rękojmi wszelkich napraw zgłoszonych przez zamawiającego tj. Powiat Żywiecki. Okres gwarancji minął jesienią 2015 roku. Obecnie konieczność napraw elewacji i ponoszenia kosztów pozostaje w gestii zarządzającego majątkiem tj. Powiatu Żywieckiego. Zarząd Powiatu dołoży wszelkiej staranności, aby prace wykonane zostały w możliwie najszybszym terminie uwzględniając przepisy Prawo Zamówień Publicznych."

 

Udostępnij

3
+2
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę