Wyjedź na staż do Niemiec - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Skończyłeś studia i nie wiesz co dalej? Stowarzyszenie Środowisko dla Środowiska ma propozycję dla tych, którzy szukają swojej zawodowej drogi - płatny staż w Niemczech.

hamburg-2255755 960 720

 To już XXI. edycja tego przedsięwzięcia. Program skierowany jest do wszystkich absolwentów studiów magisterskich, którym bliska jest tematyka ochrony środowiska. Na staże mogą wyjechać również studenci ostatniego roku studiów oraz doktoranci, którzy ukończyli naukę w ciągu ostatnich trzech lat i mają mniej niż 31 lat. - Pomagamy osobom, które chcą ukształtować swoją ścieżkę kariery. To stypendium pozwala wybić się młodym ludziom i zaistnieć na rynku pracy - mówi Anna Zięba ze stowarzyszenia Środowisko dla Środowiska. Nabór na staże rozpocznie się 16 czerwca i potrwa do 16 września.

Nauka niemieckiego

Organizatorzy oferują staże w najlepszych firmach w Niemczech. Zapewniają kurs języka niemieckiego, udział w szkoleniach i konferencjach oraz wynagrodzenie przez okres od 6 do 12 miesięcy. Jak informuje Anna Zięba wynosi ono ponad 5 tys. zł miesięcznie.

Co zrobić, by wyjechać do Niemiec? Należy przygotować projekt dotyczący ochrony środowiska, który będzie się realizowało podczas pobytu za granicą. Do projektu trzeba dołączyć świadectwo ukończenia studiów magisterskich. Jeśli jeszcze się uczysz, to dołącz zaświadczenie z uczelni o terminie ukończenia nauki. Potrzebne będą jeszcze opinia ze szkoły np. od promotora dyplomowej pracy oraz potwierdzenie znajomości języka angielskiego lub niemieckiego. Autorzy najciekawszych projektów zaproszeni zostaną na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się w październiku.

Szansa na rozwój

Staż daje możliwość przeprowadzenia badań, które w Polsce trudno by było zrealizować - mówi Anna Zięba. W Niemczech jest wiele instytucji i profesjonalnych sprzętów, które ułatwiają prace nad danym tematem. - Przykładowo, jedna ze stażystek przygotowała projekt dotyczący porostów. Badania nad nimi w Polsce były utrudnione, dlatego zdecydowała się na wyjazd do Niemiec - wspomina nasza rozmówczyni.

Co ciekawe, pani Anna sześć lat temu również wzięła udział w konkursie o staż w Niemczech. Interesowało ją tzw. budownictwo pasywne i na ten temat przygotowała swój projekt. Wyjechała na staż. - W Polsce jest niewiele takich budynków, uniemożliwiało mi to dalszy rozwój. W Niemczech budynki pasywne są popularne, jest ich kilka tysięcy - mówi pani Anna. Nasza rozmówczyni trafiła do instytucji zajmującej się takim budownictwem i pracuje tam do dziś. Zachęcona swoim sukcesem przekonuje do udziału w konkursie innych.

Nie tylko staż

Co ważne, jeśli komuś nie spodoba się przydzielona firma to może zmienić zakład na bardziej odpowiedni do przeprowadzenia planowanych badań. Po ukończonym stażu stypendyści często kontynuują zatrudnienie w firmach, dostają tam stałą pracę.

Szczegółowe informacje na temat programu stażowego znaleźć można na stronie internetowej stowarzyszenia Środowisko dla Środowiska www.sds.org.pl. Wnioski przyjmowane będą poprzez stronę internetową www.dbu.de/2584.html. W razie pytań można dzwonić też pod nr tel. 780 16 14 12.

Do zgłoszenia projektu w konkursie stażowym zachęcają mieszkańców również władze gmin naszego powiatu.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę