Planują nowe światła - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wójt gminy Łodygowice wystąpił do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach z inicjatywą oświetlenia przejść dla pieszych na ul. Żywieckiej i obiecuje pieniądze na jego instalację.

Lodygowice glowna droga copy

Andrzej Pitera zadeklarował ponad 60 tys. zł z budżetu gminy na pokrycie kosztów oświetlenia trzech przejść dla pieszych na drodze wojewódzkiej, czyli ul. Żywieckiej w Łodygowicach: obok Szkoły Specjalnej, obok skrzyżowania z ul. Bzową i obok stacji paliw Mixpol. Aby przyśpieszyć realizację zadania, wójt zaproponował zarządcy drogi oświetlenie lampami hybrydowymi solarno-wiatrowymi. Jak informuje Urząd Gminy Łodygowice, dotarła tam już pisemna informacja, że Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przychylił się do tej propozycji i jest szansa, że oświetlenie to powstanie jeszcze w tym roku.

Intencją wójta jest także oświetlenie przejścia dla pieszych w pobliżu skrzyżowania z ul. Stojałowskiego, jednakże jest to teren miasta Żywca i wykonanie tam oświetlenia wymaga dodatkowych ustaleń formalno-prawnych.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę