[AKTUALIZACJA] Wody coraz więcej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Deszcz ciągle pada, a prognozy pogody dla powiatu żywieckiego nie napawają optymizmem. Podnoszą się też stany wód, w niektórych miejscach przekraczając stan alarmowy.

Rzeka powodz

 Najgorsza sytuacja jest na rzece Koszarawie w Pewli Małej. O godz. 6 rano odnotowano następujące wskazania:

Pewel Mała: rzeka Koszarawa zanotowano 242 cm, stan ostrzegawczy (150 cm), stan alarmowy(230 cm). Najwyższy poziom rzeki zanotowano o godzinie 5:00 - 257 cm.

Żywiec: rzeka Soła 329 cm, stan ostrzegawczy (280cm), stan alarmowy (340cm).

Informacje będziemy aktualizować.

*(09.14) - Urząd Gminy Czernichów informuje o podtopieniach i telefonie alarmowym:

"W dniu dzisiejszym o godzinie 7.30 Wójt Gminy Czernichów powołał sztab kryzysowy w związku z intensywnymi opadami deszczu. Potrzebę pomocy i konieczność interwencji w związku z zagrożeniem wodą można zgłaszać pod numerem telefonu 532721274 lub 338661325. Na terenie gminy doszło już do przypadków podtopień. Prosimy o zachowanie ostrożności." - brzmi informacja czernichowskiego UG.

*10.00 "Zagrożenie powodziowe w Żywcu
Szanowni Państwo. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, sytuacja hydrologiczna jest alarmowa. Jeżeli nie ustaną opady deszczu naszemu miastu grozi powódź." - napisał na swojej stronie społecznościowej Antoni Szlagor. Poziom wody na Sole w Żywcu rośnie. O godz. 8.00 było to 335 cm (stan alarmowy - 340 cm).

*10.30 - Wójt Gminy Rajcza ogłosił Alarm przeciwpowodziowy od godz. 9:00. Na terenie gminy panuje bardzo trudna sytuacja, poziom wód w rzekach i potokach w większości przypadków podniósł się do stanów alarmowych. W miejscach gdzie było największe zagrożenie zadysponowano Straż Pożarną oraz pracowników ds. interwencyjnych. Trwają prace zabezpieczające mienie np. wykładane są worki z piaskiem. Służby na bieżąco monitoruj sytuację na terenie Gminy. Wszelkie sytuacje kryzysowe należy zgłaszać do Urzędu Gminy i Sołtysów danych Sołectw. 

*12.40 - W Jeleśni strażacy praktycznie od rana zabezpieczają most  na DK1, ruch odbywa się wahadłowo.

Jelesnia

 

60793201 420365901847132 6991397959711588352 n

Udostępnij

6
+5
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę