Diecezja ma nowych kapłanów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Biskup Roman Pindel udzielił 25 maja 2019 r. w katedrze w Bielsku-Białej święceń kapłańskich sześciu diakonom z terenu diecezji bielsko-żywieckiej.

DSCN9067-640x360

 Diakoni, którzy przystąpili dziś do święceń kapłańskich, do seminarium wstąpili pod koniec września 2013 roku. Patronem całego rocznika jest św. Jan XXII.

Na początku ich formacji rektorem seminarium był ks. prof. Roman Pindel, który w 2014 r. został ordynariuszem diecezji bielsko-żywieckiej. Swoją formację kontynuowali pod kierunkiem ks. rektora Krzysztofa Gryza, a następnie ks. prof. Janusza Mastalskiego i ks. dr. Andrzeja Tarasiuka.

Były to 28. święcenia kapłańskie w historii diecezji bielsko-żywieckiej, i szóste, których dokonał w katedralnej świątyni bp Roman Pindel, sprawujący posługę pasterską od 6 stycznia 2014 r.

 Kapłanami zostali: Michał Byrtek – parafia Narodzenia NMP w Żywcu, Paweł Faruga – parafia NMP Królowej Polski w Pogórzu, Piotr Iwanek – parafia Narodzenia NMP w Żywcu, Wojciech Nowak – parafia Nawiedzenia NMP w Targanicach, Maciej Stoły – parafia św. Michała Archanioła w Kończycach Wielkich, Marcin Stopka – parafia MB Fatimskiej w Bielsku-Białej Obszarach.

Udostępnij

8
+7
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę