Zmiana granic Parku Krajobrazowego Beskidu Małego - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Park Krajobrazowy Beskidu Małego poszerzy swoje granice - odczują to gminy: Bielsko-Biała, Czernichów, Gilowice, Kozy, Łękawica, Łodygowice, Ślemień, Porąbka, Wilkowice oraz Żywiec.

Park Krajobrazowy - fot. Rafal Korczyk FB

W związku z nowelizacją ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Katowicach rozpoczął prace nad projektem Uchwały Sejmiku Województwa Śląskiego w sprawie Parku Krajobrazowego Beskidu Małego tak, aby była ona zgodna z obowiązującymi przepisami. W związku z powyższym ZPKWŚ przedłożył w Urzędzie Gminy Łodygowice projekt uchwały wraz z załącznikiem graficznym. Podstawowymi zmianami wprowadzanymi uchwałą jest szczegółowy katalog zakazów, które zgodnie z nowelizacją ustawy o ochronie przyrody mają obowiązywać na terenach Parków Krajobrazowych oraz uszczegółowienie granicy Parku Krajobrazowego Beskidu Małego m. in. na terenie Gminy Łodygowice.

Uwagi dotyczące zmiany można zgłaszać do 19 lipca.

Oprac. MG.

Udostępnij

7
+6
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę