Nowy przewodniczący Rady Gminy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zgodnie z prawem dyrektor gminnej placówki oświatowej nie może jednocześnie być członkiem rady tej gminy. 

Janasik

 W Brennej podczas ostatniej sesji wybrano nowego przewodniczącego Rady Gminy. Został nim Seweryn Greń. Dotychczasowy przewodniczący Marcin Janasik złożył rezygnację.

Powodem było to, że wygrał konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej w Górkach Wielkich, gdzie od wielu lat pracował jako nauczyciel. Zgodnie z prawem dyrektor gminnej placówki oświatowej nie może jednocześnie być członkiem rady tej gminy. Dodajmy, że Marcin Janasik w Radzie Gminny Brenna zasiadał od 2010 roku, a kierował jej pracami jako Przewodniczący od 2014 roku.

-Oczywiście żal żegnać się z samorządem, jednak wybrałem to, co było i jest nie tylko moim zawodem, ale i wielką życiową pasją, czyli pracę w szkole. Przed laty byłem uczniem góreckiej szkoły, potem przez dwadzieścia lat uczyłem w niej muzyki, a teraz postanowiłem sprawdzić się jako jej dyrektor. Cena tej decyzji w postaci opuszczenia szeregów Rady Gminy Brenna jest bez wątpienia wysoka, ale jako nauczyciel z krwi i kości wybrałem oświatę i pracę z młodym pokoleniem mieszkańców naszej gminy – wyjaśnia motywy swojej decyzji Marcin Janasik.

Samorząd Gminy Brenna oficjalnie pożegnał go na sesji w dniu 2 września.

- Pragnę złożyć Panu najserdeczniejsze podziękowania i wyrazy uznania za pełną zaangażowania pracę na rzecz społeczności lokalnej i za trud wniesiony w rozwój idei samorządowej. Dziękuję za twórczy wysiłek i mądrość, które sprawiają, że Gmina Brenna stale się rozwija. To namacalny efekt Pana działań, które wpływają na polepszenie poziomu życia mieszkańców Gminy. Mam nadzieję, że pełniona w latach 2010-2019 służba na rzecz Gminy Brenna jest i zawsze będzie dla Pana źródłem satysfakcji, jak również inspiracji do dalszych działań – mówił do Marcina Janasika wójt Jerzy Pilch.

 

 

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę