Choinka na 15 metrów i 65 tys. punktów świetlnych na niej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Bielsku-Białej zamontowanych będzie około 600 różnych elementów. 

Choinka

 Początek grudnia wiąże się z instalowaniem ozdób świątecznych. Motywy zostaną tradycyjnie rozmieszczone wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych. Będą to m.in. ulice: Warszawska, Partyzantów, Bystrzańska, Piastowska, aleja Generała Władysława Andersa czy rondo Hulanka. W tym roku nad niektórymi uliczkami Starego Miasta zostaną także rozwieszone łańcuchy świetlne z motywami świątecznymi.

Na terenie miasta ustawione będą 4 sztuczne choinki: na placu Bolesława Chrobrego, placu Ratuszowym, placu Opatrzności Bożej, a także na Rynku. Podobnie jak w roku ubiegłym, na zamku Sułkowskich pojawi się świetlna iluminacja, tym razem w kolorach białym i niebieskim.

Jak co roku w mieście pojawią się naturalne drzewka. Będzie je można podziwiać m.in.: na placu przed Katedrą św. Mikołaja, na placu Wojska Polskiego, na placu Żwirki i Wigury, w rejonie Teatru Lalek Banialuka oraz przed Domem Kultury Włókniarzy.

W przestrzeni miejskiej rozmieszczone zostaną również takie elementy, jak: drzewko świetlne w sąsiedztwie fontanny z Reksiem, świetlne anioły, dekoracja fontanny przed Teatrem Polskim oraz drewniana szopka z iluminacją przy
ul. Orkana.

Podobnie jak w roku ubiegłym przy ul. 11 Listopada zostanie umieszczona przestrzenna figura Reksia, a na placu Wojska Polskiego - niespodzianka świetlna.

Symboliczne zapalenie iluminacji na największej bielskiej choince usytuowanej na pl. Bolesława Chrobrego zaplanowane zostało na 6 grudnia o godz.17.00. Choinka będzie miała ponad 15 m wysokości. Cała dekoracja bazuje na energooszczędnym oświetleniu LED. Wykorzystano różne barwy światła: białą ciepłą, białą zimną, zieloną i czerwoną. Dzięki lampkom z efektem zimnego błysku, choinka jeszcze bardziej przyciągnie uwagę. Tzw. dekory, które znajdą się na choince to między innymi: gwiazdy,  kule 3D wykonane z maty metalizowanej imitujące bombki, bombki odporne na warunki atmosferyczne oraz girlanda w kolorach białym i złotym. Na choince zamontowanych będzie  65 tys. punktów świetlnych.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę