Ekopracownia w Twardorzeczce - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gmina Lipowa została laureatem konkursu „Zielona pracownia”. Dzięki temu uzyskano dotację na kwotę ponad 28 tys. złotych. Pieniądze te przeznaczone zostaną na realizację budowy pracowni w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Twardorzeczce.

plants-848505 960 720

Konkurs zorganizowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach. Gmina Lipowa znalazła się w gronie 43 laureatów. Warto zaznaczyć, że jest to jedyna wyróżniona gmina z Żywiecczyzny.

Inicjatywa kierowana była do organów prowadzących placówki oświatowe z województwa śląskiego. Dotacjami nagrodzono tych, którzy przygotowali najlepsze wnioski dotyczące utworzenia ekopracowni pomocnej w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych, ekologicznych, biologicznych, geograficznych, geologicznych i chemiczno-fizycznych. Dofinansowanie otrzymały projekty, których realizacja w znacznym stopniu poprawi warunki nauki. Liczyły się m.in. kreatywność i pomysłowość w zagospodarowaniu pracowni. Za otrzymaną dotację w placówce oświatowej w Twardorzeczce powstanie nowoczesna ekopracownia dydaktyczna.

Ułatwiają dzieciom naukę

Warto zaznaczyć, że udział w konkursie „Zielona pracownia” to nie jedyna inicjatywa gminy Lipowa, która ma wesprzeć gminną oświatę. W maju bieżącego roku wójt Jan Góra podpisał umowę z wojewodą śląskim o dofinansowanie dwóch gminnych placówek: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Twardorzeczce oraz Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Leśnej. Szkoły otrzymały pieniądze na zakup nowości wydawniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

- Staramy się poprawiać warunki rozwoju dzieci. Rok temu w Twardorzeczce wybudowaliśmy łącznik pomiędzy budynkami gimnazjum i dotychczasowego przedszkola, aby dzieci mogły swobodnie przechodzić do bloku żywieniowego. Dostosowaliśmy sale szkoły podstawowej na cele przedszkola, zakupiliśmy wyposażenie i pomoce dydaktyczne. Poza tym zmodernizowaliśmy i wyposażyliśmy w nowoczesny sprzęt kuchnię - mówi wójt i dodaje, że w okresie wakacyjnym również będą trwać prace w placówkach oświatowych. - Ważne, że wciąż pozyskujemy środki zewnętrzne. Dzięki nim w naszej gminie wybudowane zostanie m.in. nowe, pięciooddziałowe przedszkole - podsumowuje Jan Góra.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę