Żywiecka "Kasta" - protest w sądzie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Program "Kasta" określany bywał flagowym produktem TVP. Kilka odcinków poświęconych było sytuacjom z Żywca. Do jednej z nich odnieśli się rejonowi pracownicy Temidy.

Sad Zywiec

 Owocem niedawnego zebrania Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej jest uchwała, wyrażająca oburzenie atakiem na sędzię Sądu Rejonowego w Żywcu, w odcinku programu "Kasta", o którym pisaliśmy TUTAJ.

"Wyrażamy głębokie oburzenie nieetycznym, godzącym w godność sędziego i szkodliwym społecznie atakiem medialnym na Sędzię Sądu Rejonowego w Żywcu, która wcześniej orzekała w Sądzie Rejonowym w Bielsku-Białej, jaki miał miejsce w wyemitowanym 27 stycznia 2020 r. przez TVP programie „Kasta”

W programie została naruszona zasada domniemania niewinności do czasu stwierdzenia winy prawomocnym wyrokiem sądu wyrażona w art. 42 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, która jest regułą absolutną, mającą zastosowanie do każdego i nie uznaje żadnych wyjątków. Niedopuszczalnym było użycie wobec Pani Sędzi sformułowania „przestępca w todze”, które zostało między innymi wykorzystane jako hasło promujące ten odcinek programu.

Ponadto przedstawiany bezkrytycznie i tendencyjnie w programie pogląd, że pani Sędzia unika odpowiedzialności karnej z powodu jej znajomości z innymi sędziami, godzi również w dobre imię sędziów tutejszego Sądu, szkodząc wymiarowi sprawiedliwości.

Z przykrością stwierdzamy, że wyemitowany program wpisuje się w akcje szkalowania sędziów podejmowane w ciągu ostatnich lat przez telewizję publiczną i żądamy natychmiastowego zaprzestania tych działań." - głosi treść uchwały, opublikowanej przez Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej.

Udostępnij

11
+4
7
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę