"Kocham Cię Jezu" - ulicami Bielska-Białej i Czechowic-Dz. jeździ autobus z takimi hasłami - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Diecezja bielsko-żywiecka tą akcję określa jako ewangelizację po bielsku.

ewang tyt

„Każdy, kto wsiada do tego autobusu, jest kochany przez Boga” – to jedno z haseł, które można przeczytać na jeżdżącym po ulicach Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic ewangelizacyjnym przegubowcu, należącym do bielskiego MZK. Realizacji tego oryginalnego przedsięwzięcia #ewangeliajezdzipobielsku podjęli się członkowie Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Wspólnota obchodzi dziś święto swoich patronów – apostołów Słowian, patronów Europy.

Na kolorowym autobusie „pełnym Bożej miłości” umieszczono hasła ewangelizacyjne zapowiadające „Wielką Akcję Modlitewną”.

-Ufamy, że podpisze się pod nią sam Jezus, błogosławiąc pasażerom swoją Miłością i doświadczeniem Zbawienia – podkreślają pomysłodawcy inicjatywy.

W imieniu wszystkich

„Każdy, kto wsiada do tego autobusu, jest kochany przez Boga” – głosi jedno z haseł umieszczonych nad wejściem do pojazdu. Każdy pasażer jest także, jak zapewniają członkowie SECiM, omodlony przez wspólnotę.

Na autobusie widnieje m.in. wizerunek Jezusa. Towarzyszą mu cytaty z Pisma Świętego umieszczone na tle kolorowych zdjęć: „Uwierz w Pana Jezusa, a zbawisz siebie i swój dom” (Dz 16, 31), „Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się” (Mt 14, 27b), „Z całego serca Bogu zaufaj” (Prz 3, 5a), „Wołaj do Mnie, a odpowiem Ci” (Jr 33, 3a). W innym miejscu zmotoryzowani i przechodnie mogą przeczytać: „Bóg NAPRAWDĘ Cię kocha”, „I co z tym zrobisz? Kochamy Jezusa i Kościół. Jesteśmy katolikami”. Kierowcy jadący za przegubowcem MZK widzą natomiast przed sobą napis: „Pójdź za Mną” – Jezus (Mt 9, 9b).

Licząca kilkaset osób Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody istnieje od 2006 roku. Podejmuje liczne działania ewangelizacyjne, zwłaszcza prowadząc kursy, rekolekcje i misje parafialne. Od początku wspólnotą kieruje ks. Przemysław Sawa – misjonarz miłosierdzia.

W dniu liturgicznego wspomnienia swoich patronów członkowie SECiM zapewnili na profilu facebookowym, że ogarniają modlitwą wszystkich gości, internautów, uczestników kursów, rekolekcji, spotkań, seminariów, warsztatów.

Dzieło Szkół Nowej Ewangelizacji, których inicjatorem jest José Prado Flores z Meksyku, ma być odpowiedzią na wezwanie Jana Pawła II do podjęcia nowej ewangelizacji świata.

 

Udostępnij

11
-11
22
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę