Błogosławieństwo i Koronka do Bożego Miłosierdzia z wieży konkatedry w Żywcu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Od niedzieli 29 marca 2020 r. codziennie, tuż przed Godziną Miłosierdzia, duszpasterze konkatedralnej parafii Narodzenia NMP w Żywcu będą się wspinać po 218 schodach, by z balkonu na wieży kościoła błogosławić mieszkańców miasta najświętszym sakramentem.

wieza ksiaz

 Ksiądz proboszcz Grzegorz Gruszecki z Najświętszym Sakramentem w monstrancji, a także ks. Grzegorz Kierpiec i kleryk Łukasz Raczek w niedzielę po raz pierwszy wspięli się na wieżę konkatedry. Na tarasie widokowym odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, prosząc o umocnienie w czasie epidemii dla mieszkańców Żywca i błogosławiąc miasto na cztery strony świata. Zamierzają tak robić codziennie o godz. 15.00 aż do dnia ustania epidemii.

Jak zauważył ks. Grzegorz Gruszecki, konkatedralna wieża stanowi swoisty symbol Żywca.

- Pokazuje nam kierunek naszego życia – wskazuje na niebo, na nasz cel. Pokazuje, że Pan Bóg jest ponad tym wszystkim, że On jest i Alfą, i Omegą, że jest silniejszy niż zło i choroba” – wyjaśnił i dodał, że wieża jest symbolem bliskości i wielkości Boga, ale też symbolem obronności.

- Jest też pięknym punktem widokowym, skąd widzimy cały Żywiec i okolice, nawet aż po Tatry. Mamy świadomość, że kiedy błogosławimy Najświętszym Sakramentem, Chrystus błogosławi tym wszystkim – dodaje im otuchy, dodaje im siły. Błogosławieństwo jest szczególnym znakiem bliskości Boga” – podkreślił kapłan, przypominając, że papież Franciszek zachęca, byśmy się nawzajem także błogosławili.

Inspiracją do błogosławienia z wieży były krakowskie Łagiewniki. Z tarasu wieży widokowej łagiewnickiego sanktuarium św. Jana Pawła II księża błogosławią Najświętszym Sakramentem miasto, archidiecezję, Polskę i świat. 

- To inicjatywa z potrzeby serca, że jesteśmy blisko, jesteśmy wspólnotą, mimo że na razie rozłączoną” – dodał ks. Gruszecki.

Dzięki zainstalowanej w konkatedrze kamerze, codziennie na stronie parafii można uczestniczyć we mszach, a także w nabożeństwach wielkopostnych w piątki i niedziele, a o 20.30 każdego dnia w różańcu, odmawianym przez księży z parafii, by choć w ten sposób budować jedność.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę