Słowak zatrzymany w rejonie Jaworzynki i Czesi z narkotykami - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W świąteczny weekend funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 13 osób naruszających przepisy dotyczące przekraczania granic. Wśród nich było 8 Czechów, 4 Wietnamczyków oraz Słowak.

Granica Panstwa

1 maja funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej w rejonie Jaworzynki zatrzymali obywatela Słowacji. Cudzoziemiec miał zamiar przekroczyć granicę polsko-słowacką w miejscu niedozwolonym. Chciał w ten sposób wrócić do domu, po tym jak kilka godzin wcześniej, również w miejscu niedozwolonym, przekroczył granicę i udał się na spotkanie do znajomego po polskiej stronie. Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 264 § 2 KK i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Po zakończonych czynnościach został przekazany stronie słowackiej.

2 maja z kolei w Zebrzydowicach funkcjonariusze ŚlOSG zatrzymali grupę ośmiu obywateli Czech. Osoby wspólnie i w porozumieniu przekroczyły pieszo granicę z Czech do Polski wbrew obwiązującym przepisom. Wobec pięciu osób nieletnich zastosowano środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia. Trzem osobom dorosłym przedstawiono zarzuty dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy. Ponadto dwóch Czechów posiadało przy sobie środki odurzające w postaci konopi indyjskich. Oni usłyszeli zarzut z art. 55 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Osoby przyznały się do wszystkich zarzucanych im czynów i poddały się dobrowolnie karze. Po zakończeniu czynności służbowych obywatele Czech zostali przekazani stronie czeskiej.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę