Policjanci pomogli kobiecie z podejrzeniem zawału. Przechodnie bierni? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci z żywieckiej drogówki pomogli 62-letniej mieszkance powiatu żywieckiego, która miała objawy zawału. Mundurowi udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwali na miejsce pogotowie. 

Badania lekarskie

 Wczoraj około 11.30 policjanci z żywieckiej drogówki pełnili służbę w Żywcu na ul. Dworcowej. W pewnym momencie zauważyli leżącą na chodniku kobietę. Przechodnie mijali ją i nikt nie zainteresował się tym, co się stało, ani nie wezwał pogotowia. Policjanci podbiegli do jak się okazało, nieprzytomnej kobiety, a towarzyszące temu objawy mogły świadczyć o tym, że miała zawał. Mundurowi udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy przedmedycznej i jednocześnie wezwali na miejsce pogotowie. Dzięki pomocy kobieta odzyskała przytomność. Policjanci pomogli jej przejść do radiowozu, gdzie następnie nadal udzielali jej pomocy, ponieważ do czasu przyjazdu pogotowia kobieta jeszcze kilkakrotnie traciła przytomność i odzyskiwała ją. Po przyjeździe karetki 62-latka została przekazana ratownikom medycznym i trafiła do szpitala.

" Przykre jest to, że żaden z przechodniów nie zareagował i nie udzielił pomocy leżącej na chodniku kobiecie. Apelujemy, aby nie przechodzić obojętnie obok osób, które znalazły się w sytuacji zagrażającej ich życiu lub zdrowiu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie." - głosi informacja Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę