Zmarł mąż księżnej, urodzonej w Żywcu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Antoni Szlagor przekazuje smutną wieść, jaka nadeszła z Hiszpanii.

zmarl

 "31 lipca po długiej i ciężkiej chorobie w Madrycie, w wieku 96 lat zmarł Eduardo de Zulueta y Dato, mąż księżnej Renaty Marii Habsburg, urodzonej w Żywcu, siostry Marii Krystyny Habsburg i księcia Karola Stefana Habsburga.

Eduardo de Zulueta y Dato urodził się w Paryżu, był hiszpańskim prawnikiem i dyplomatą, ambasadorem Hiszpanii w Luksemburgu i Algierii, Stałym Obserwatorem, Ambasadorem Hiszpanii przy Organizacji Państw Amerykańskich w Waszyngtonie, Dyrektorem Generalnym ds. Kościelnych w Ministerstwie Sprawiedliwości, Szefem Protokołu Międzynarodowej Wystawy w Sewilli, Dyrektorem Spraw Międzynarodowych Instituto Cervantes.
Uhonorowany został m.in. Wielkim Krzyżem Orderu św. Rajmunda z Peñafort i Zakonu Świętego Sylwestra Stolicy Apostolskiej, Orderem Zasługi Obywatelskiej Hiszpanii, był kawalerem Orderu Karola III.

Był przyjacielem naszego miasta. Wspólnie z małżonką księżną Renatą lubił odwiedzać Żywiec. Ostatni raz odwiedził Żywiec 13 października 2012 roku, podczas pogrzebu swojej szwagierki księżnej Marii Krystyny Habsburg.

Cześć Jego Pamięci!" - przekazuje burmistrz.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę