Przeciw urzędniczej "bezkarności" - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Członkowie Konfederacji w całej Polsce wyrazili ostatnio sprzeciw projektowi nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, czyli tak zwanej „ustawy covidowej”. Taka sytuacja miała miejsce również w Żywcu.

wolnosc urzedu

 Zdaniem konfederatów nowe przepisy mogą gwarantować bezkarność urzędnikom i centralnej władzy. W Żywcu sprzeciw taki przekazano w poniedziałek posłowi partii rządzącej Kazimierzowi Matusznemu.

"Wręczyliśmy posłowi Matusznemu z PiS apel o odrzucenie skandalicznej ustawy, która zapewnia całkowitą bezkarność urzędnikom, którzy łamali i łamią prawo w czasie pandemii COVID. Panie pośle Matuszny apelujemy o minimum uczciwości i zagłosowanie przeciw tej ustawie!

Niestety, ale skandaliczne przepisy PiS o bezkarności urzędników w walce z Covid-19 wracają! Wiemy, że rządzący będą chcieli je uchwalić już na najbliższym posiedzeniu Sejmu 16-17 września (środa-czwartek). Dlatego #Konfederacja działa na pełnych obrotach i już jutro nasze #KlubyKonfederacji w całej Polsce protestować będą przeciwko tym bandyckim przepisom!

Nasi działacze m.in. odwiedzą biura poselskie (przede wszystkim posłów PiS-u, ale również pozostałych partii sejmowych), by przedstawić konkretne argumenty przeciwko tej ustawie i namawiać do głosowania za jej odrzuceniem. Z całą mocą walczymy o odrzucenie tego projektu, a nasi posłowie, podczas posiedzenia Sejmu, zrobią co w ich mocy, by raz jeszcze zablokować haniebne przepisy legalizujące łamanie prawa przez urzędników!

Pod pretekstem walki z COVID-19 władza chce wprowadzić swoją całkowitą bezkarność i maksymalnie ograniczać nam swobody obywatelskie. Czują się całkowicie bezkarni a teraz tę bezkarność chcą jeszcze uchwalić jako obowiązujące i chroniące ich prawo. Nasza #Konfederacja NIGDY nie zgodzi się na przyjęcie tak skandalicznych zapisów. Koniecznie śledźcie nasze działania i wspierajcie nas w tej walce!" - informuje Wolność Żywiec.

Efekt takiego ruchu być może poznamy niebawem. Według wstępnych informacji bowiem Sejm RP dziś ma obradować nad przywoływaną kwestią. 

Udostępnij

5
+4
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę