Burmistrz pokazuje dokumenty ws. ciepłowni/"spalarni" - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To kolejny już wydźwięk echa konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Żywcu, podczas której starosta Andrzej Kalata mówił o kłamstwie w sprawie nowych instalacji cieplnych.

Spalarnia stara

 Słowo kłamstwo padło wówczas trzykrotnie, na co na swojej stronie społecznościowej A. Szlagor odpowiedział wczoraj trzykrotnym: "prawda, prawda, prawda".

"Ja od początku mówiłem, że podejmujemy działania w zakresie wybudowania ciepłowni na RDF i biomasę. Jednak, jak wcześniej zapowiedziałem, w związku z brakiem akceptacji społecznej dla podejmowania tego typu działań, ostatecznie i definitywnie zdecydowałem o tym, że odstępujemy od tej inwestycji i zaniechaliśmy procedowania dalszych działań.

Dziś Pan Starosta grzmi, pisze listy, pod którymi podpisują się radni. Tymczasem… zachęcam Państwa do przeczytania Stanowiska Zarządu Powiatu w sprawie odmowy wpisania do planu inwestycyjnego WPGO Województwa Śląskiego instalacji do termicznego przetwarzania odpadów w powiecie żywieckim. Pan Starosta oraz członkowie Zarządu Powiatu w kwietniu 2017 roku byli zwolennikami budowy (uwaga!) spalarni na terenie powiatu żywieckiego…. Czy Panowie dziś zapomnieli pod czym się wówczas podpisali?" - napisał burmistrz prezentując przy tym dokumenty, z których - według niego wynika - że on mówi prawdę, a stanowisko Rady Powiatu jest niekonsekwentne.

Udostępniamy te pisma poniżej.

cieplownia

cieplownia 2

cieplownie 3

cieplownia 5

 

Udostępnij

2
0
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę