Gmina Lipowa ma swoją walutę - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezcenne Papiery Niewartościowe z Malowniczą Gminą Lipowa w postaci „Jednej Bronki” można odebrać bezpłatnie w głównej siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej, w godzinach jej pracy i wysłać do przyjaciół, rodziny, czy znajomych.

Waluta

Jedna Bronka Lipowska Śliwka z #MalowniczaGminaLipowa, to Bezcenny Papier Niewartościowy, czyli pocztówka zrobiona na wzór banknotu, który można wysłać z Gminy Lipowa. Pocztówka przedstawia maskotkę gminy, czyli sympatyczną żółtą Śliwkę Bronkę. Nawiązuje ona do historii uprawy na terenie gminy żółtej śliwki żniwki, często mylonej z mirabelką. Na ten temat na profilu Gminy Lipowa na YouTube można znaleźć film „Głowy gadające o Śliwkach” i poznać tę historią bliżej. W gminie można również zobaczyć największy pomnik śliwki oraz zrobić sobie zdjęcie na tle muralu „Śliwkowa Gmina Lipowa”, który powstał w centrum gminy i wpisuje się w „Szlak Beskidzkich Murali” (poza nim w gminie można obejrzeć 2 inne murale). Na pocztówce „Bronka” pozuje na tle góry Skrzyczne. Schronisko tego szczytu leży na terenie Gminy Lipowa, a można dostać się do niego pięknymi szlakami wiodącymi przez Dolinę Zimnika i urokliwą Malinowską Skałę, gdzie niejedna para dokonała zaręczyn.

-1 Bronka Lipowska Śliwka, jak każdy nominał, ma datę powstania „styczeń 2021r”. Być może zrobimy z tego tradycję i co roku w styczniu będziemy wypuszczać inny nominał z naszą Lipowską Śliwką Bronką z Malowniczej Gminy Lipowa - mówi Jan Góra wójt Gminy Lipowa.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę