Na zewnątrz mróz, a w zabytku prace budowlane - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mimo panujących mrozów i zimowej aury, jakiej dawno u nas nie było, trwa remont zabytkowej wikarówki w Lipowej.

Wikarowka

W ramach pozyskanych środków zewnętrznych poza budynkiem wikarówki blask odzyska również piękny ogród. Będzie on ogólnodostępny, a w jego centrum planowana jest klimatyczna fontanna. Póki, co, mimo niesprzyjających warunków wykonawca nie traci czasu i prace rewitalizacyjne trwają wewnątrz budynku.

W tak zwanej "wikarówce" powstanie Centrum Usług Społecznych, w którym m.in. organizowane będą warsztaty, zajęcia i spotkania. Gminie udało się spełnić wszelkie formalne wymogi, oraz pozyskać środki zewnętrzne w kwocie ok. 2 mln 100 tys. zł na przebudowę, remont i adaptację budynku wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu i zakupem niezbędnego wyposażenia. Projekt jest dofinansowany z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020. Zakończenie robót budowlanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie planowane jest do dnia 30.06.2021 r.

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę