Transgranicznie o cyberprzestępczości - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Śląscy policjanci wzięli udział w konferencji podsumowującej projekt „Usprawnienie czesko-polskiej współpracy w walce z cyberprzestępczością”.

Konfa cuberprzestepczosc

Uczestnikami byli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z insp. Arturem Bednarkiem na czele, dolnośląscy policjanci z nadinsp. Dariuszem Wesołowskim oraz przedstawiciele opolskiej Policji ze swoim szefem – nadinsp. dr. Rafałem Kochańczykiem. Stronę czeską reprezentowali policjanci z Liberca, Ołomuńca, Pardubic, Ostravy, Hradca Kralove, jak również z przedstawiciele z Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu.

Świat, w którym żyjemy jest zupełnie inny niż ten, który z młodych lat pamiętają nasi dziadkowie. Podstawową różnicą jest powszechny dostęp do internetu, za pośrednictwem którego możemy teraz pracować, uczyć się, robić zakupy, czy odbywać spotkania ze znajomymi. To doskonałe narzędzie bez wątpienia ułatwia nam życie, jednak musimy pamiętać, że tam gdzie my, tam mogą być i przestępcy, szukający okazji, by wzbogacić się naszym kosztem. 

Dlatego bardzo ważne jest, by zapobiegać i uświadamiać społeczeństwo o zagrożeniach czyhających w cyberprzestrzeni. Stąd narodził się pomysł realizacji polsko-czeskiego projektu, mającego usprawnić walkę z cyberprzestępczością. Spotkanie podsumowujące dotychczasową współpracę odbyło się wczoraj w Ołomuńcu (Czechy).

Projekt realizowany był w latach 2019-2023 przy współpracy z komendami wojewódzkimi w Katowicach, Wrocławiu i Opolu oraz czeską Policją z Liberca, Ołomuńca, Pardubic, Ostravy, Hradca Kralove, jak również przedstawicielami Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu.

Działania podejmowane w ramach tego przedsięwzięcia, polegały w szczególności na opracowaniu kampanii profilaktycznych i informowaniu dzieci i młodzieży o zagrożeniach czyhających w sieci oraz wypracowaniu współpracy międzynarodowej w zakresie zwalczania cyberprzestępczości. Dodatkowo, w ramach projektu, powstała poradnia on-line, która oferuje bezpłatną i natychmiastową pomoc w rozwiązywaniu problemów ofiar cyberprzestępczości.

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę