Rozdawali jedzenie w parku - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pomagają ponad 600 osobom, a liczba ta wciąż się powiększa. Co tydzień, w każdy wtorek wolontariusze żywieckiego oddziału Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej rozdają żywność potrzebującym. Tak było też dziś.

DSCN6199

 Przed miejscem wydawania jedzenia ustawiła się długa kolejka chętnych. Każdy z niecierpliwością oczekiwał na swoją paczkę. Co można było otrzymać?  - Wydajemy podstawowe produkty spożywcze, m.in. konserwy, cukier, olej czy koncentraty - mówi Andrzej Bednarz z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Żywcu. Co ważne, żywność mogą odbierać tylko osoby skierowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Andrzej Bednarz stoi na czele komitetu już od blisko piętnastu lat, a akcję wydawania żywności dla bezdomnych organizuje od 2005 r. To nie jedyna forma wsparcia jaką oferuje potrzebującym. - Dostarczamy też odzież i pomagamy w zdobyciu mebli - mówi.

Głównym problemem, z jakim borykają się wolontariusze komitetu, jest ograniczone miejsce na prowadzenie działalności. - Mamy za mało pomieszczeń, ale to ma się zmienić. Burmistrz obiecał przyznać nam kolejne pomieszczenie - zdradza Andrzej Bednarz.

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę